Ветеранку Правого сектору підозрюють у конвоюванні українських полонених у Донецьку

Share Button
Вікторія Котеленець у Широкиному. Автор фото Олена Білозерська
Учасницю боїв на Донбасі у складі добровольчих підрозділів Вікторію Котеленець з позивним «Фортуна» затримали у Києві. На думку слідчих, вона схожа на жінку, яка у серпні 2014 року конвоювала полонених українських військових у Донецьку.

Як розповів BBC News Україна, справу веде Головне слідче управління Національної поліції.

Вікторія Котеленець у 2015-2017 роках воювала на Донбасі у складі Добровольчого українського корпусу «Правого сектору», а потім у Добровольчій українській армії.

До цього жила у Донецьку, звідки виїхала у 2015 році.

У 2015-2016 роках СБУ перевіряла її щодо причетності до так званої ДНР, але доказів так і не виявили. Крім того, у 2016 році у неї вдома на Донеччині поліція шукала зброю і так само нічого не знайшла.

19 січня вона приїхала до Києва у Міністерство ветеранів, щоб отримати посвідчення Учасниці бойових дій. Саме там її і затримали.

Її підозрюють у двох злочинах: створення і участь у незаконному збройному формуванні, а також жорстоке поводження з військовополоненими.

Максимальний строк за це – 12 років в’язниці.

Затримання, за словами адвоката, відбулося з порушеннями – без належного захисту і протоколу, мовляв, жінка добровільно погодилася поїхати до суду, де її арештували до 20 березня без можливості застави.

«Максимальний запобіжний захід, який можна обрати. Їх застосовують при тяжких і особливо тяжких злочинах, пов’язаних з насильством. Крім того, потрібна обґрунтована підозра у тому, що особа вчинила злочин», – каже адвокат.

Віталій Цокур вважає, що підозри слідчих необґрунтовані: «Розписують участь Вікторій Котеленець у збройному формуванні з квітня 2014 року до серпня 2014 року. Але підтвердження майже нічого не дають».

Наразі відомо, що докази збирали з розповідей свідків – колишніх військових, який провели у тому самому «параді полонених».

Про те, що жінки не було тоді у Донецьку, програмі «Спецкор» на каналі 2+2 розповідали і її рідні – за їхніми словами, у них є докази, які вони вже наводили СБУ.

Адвокат Цокур каже, що свідкам, які нібито впізнали Вікторію серед конвоїрів «параду», показували фото чотирьох жінок, з яких реально схожим на «конвоїрку» з Донецька було лише зображення Вікторії: «Не було інших варіантів, окрім як вказувати на неї».

Інший доказ – портретна експертиза Криміналістичного центру МВС за фотографіями з соцмереж, яка вказала, що «особа на параді полонених» та Вікторія Котеленець – це одна й та сама людина.

При цьому захист жінки відзначає, що навіть у центрі МВС визнали проблеми з цими результатами, які не дають можливість говорити про стовідсоткову схожість.

Крім того, у “Миротворці” твердять, що давно встановили, ким була “конвоїрка” – за їхніми даними, це Ольга Сухова.

Про непричетність Вікторії до подій у Донецьку говорить її подруга та ексбоєць ДУК ПС і Добровольчої української армії Олена Білозерська.

«Знаємо Віку з ранньої весни 2015-го, коли вона прийшла у наш підрозділ, після того як втекла з окупованого Донецька. Жінка на фото з полоненими має довге світле волосся і справді зовні схожа на теперішню Вікторію, але Віка показала тоді багато своїх фото за літо 2014 – вона там виглядає зовсім по-іншому, має темну коротшу зачіску. За місяць, чи скільки там до «параду», таке волосся не відросте», – аргументує Олена Білозерська.

Чоловік Вікторії зараз продовжує служити у ЗСУ, у них двоє дітей.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі