Відео про церкву на Львівщині перемогло у конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

09 лютого 2021 Відео, Культура, Львів
Share Button
Фото: Край
Відео Ігоря Мартиніва “Панорами з неба” про церкву-пам’ятку у Маткові перемогло в номінації “Відео” у конкурсі “Вікі любить пам’ятки”.

“Це найкраще відео української Вікіпедії 2020 року. Воно перемогло в номінації “Відео” у конкурсі Вікі любить пам’ятки”, – пише автор.

Дерев’яна церква у Маткові споруджена 1838 року і належить до переліку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО.

Будували храм майстри Іван Мельникович та Василь Іваникович. Дзвіницю, що стоїть поруч, звів у 1924 майстер Михайло Веклич. Перед самою війною, у 1939 році, храм суттєво відремонтували, а вже після війни радянська влада її закрила. Святиня стояла зачиненою понад 40 років, а у 1989 році її знову відкрили і освятили на честь Святого Дмитра. Влітку 2010 блискавка влучила в церкву. Вона зайнялася, однак від знищення пам’ятку врятувала автоматична протипожежна система. Первісно храм повністю був вкритий ґонтом, однак від 1928 року дах під бляхою, а стіни оббиті дошками. 2013 року Дмитрівську церкву у Маткові внесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Бойківський тип дерев’яного храму більшість фахівців називає вершиною дерев’яної української архітектури.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі