Відому Insta-блогерку підозрюють у шахрайстві

15 липня 2020 Кримінал
Share Button
Скріншот Волинських новин
Користувачі мережі Instagram почали збирати відгуки та інформацію про потенційно шахрайські дії луцької блогерки Катерини Якимчук, відомої під ніком @tattingkate.

У мережі починають активно розшукувати тих, кого блогерка обдурила, а дехто з користувачів повідомляє, що написав заяву в кіберполіцію на дії Катерини. Про це пише видання Волинські новини.

Розцінки та схема заробітку

Про Катю Якимчук з Луцька не чули, напевне, хіба ті, хто взагалі не має акаунту в Instagram або практично ним не користується. Дівчина, яка покинула навчання в університеті, завдяки соцмережі придбала собі Porsche і постійно вихваляється тим, що заробляє мільйони гривень. Вона розігрує на своїх сторінках айфони та автомобілі. А ще стверджує, що вчить людей заробляти реальні гроші. Дівчина розповідає про свій успіх, про те, як з кімнатки в гуртожитку переїхала у квартиру в новобудові, а потім – у власний будинок, як завдяки Instagram вона купила авто мрії.

У Катерини є власний фан-клуб постійних шанувальників, здебільшого це зовсім юні користувачі соцмереж, школярі та студенти. Вони не задумуючись кидаються на захист блогерки, якщо десь хтось про неї повідомить якусь негативну новину. Вони закидають повідомленнями і коментарями тих, хто наважився розповісти незаангажовані, не хвалебні враження про курси від Катерини.

Чим заробляє на життя блогерка? Починала Катерина з продажу солодощів власного виробництва. Потім було ще кілька «бізнесів». Але згодом вона наростила свій капітал на тому, що почала вчити інших заробляти. Причому вчить Катерина заробляти на гівах, тобто на розіграшах (гів – скорочення від слова giveaway, дослівно – «дешевий товар», «подарунок») .

Схема має такий вигляд: ви купуєте у Катерини курси, де вас вчать організовувати розіграші, набирати спонсорів. Ціна від тисячі гривень (без зворотного зв’язку) і 2800 зі зворотним зв’язком (вас додають у чат підтримки). Потім ви починаєте свій розіграш. Щоб успішно стартувати, купуєте у Каті або двох її партнерів Діми та Ані рекламу розіграшу, і вона вам та вашим спонсорам забезпечує «прихід», тобто нових підписників.

Розцінки блогерки вже злили в мережу, можна тут розшукати і фрагменти її відеоуроків, або ж їх розшифровку. За один розіграш від своїх же учнів вона отримує від 4500 гривень.

Не всі учні задоволені уроками

«Вона розповідала, що навчить заробляти на організації гівів, а продала можливість стати менеджером з пошуку спонсорів. Вона надала чіткі схеми: є ось такі гіви, за якими ви можете шукати спонсорів, надсилаєте мені гроші, приз або гроші на приз, я рекламую, я обираю переможця», – пишуть колишні учениці.

Одного разу в Катерини у прямому ефірі був ляп – одна з учениць відверто написала: «Не ведіться на це. Є понад 200 людей, які купили в неї курси, а тепер не можуть повернути гроші». Як розповідають учасники того ефіру – блогерка вдала, що цього коментаря просто не було.

Ось лише частина відгуків: «Це афера, нічого нового я на курсі не дізналася»; «Брали один курс про гіви. Це маячня, створена суто для заробітку Каті. Вчить робити якісний контент, а знімає курси як-небудь»; «Не рекомендую мати справу»; «Я особисто купила гів на мільйон, у якому мало бути щось реальне, те, що допоможе та навчить нас заробляти. Нас багато повелось і оплатили шалені гроші… Нам дали не надсекретну інформацію про гіви (її повно в Google), чисто вода-водища».

«Інформація в курсі – це вода, там немає чіткої систематизації. Чи ви вважаєте систематизацією порівняння з чоловічим органом (не буду висловлюватися, як Катерина). Чи, може, це авторські права? З чату мене видалили, хоч казали, що він не буде закритий. Курс 7 днів, а був лише 3. Я не хочу скандалів – розраховую на вашу порядність».

Одна з колишніх учениць Катерини спробувала зв’язатися з блогеркою через її маму: «Доброго дня, ваша донька не виходить на зв’язок більш як три дні. Хочу повернути свої гроші за курс, оскільки він виявися неефективним. Ваша донька обіцяла, що гроші від курсу повернуться вже після першого уроку, а якщо все-таки в учня не виходить, то вона поверне гроші. То чому вона не дотримує слова? Давно на неї була підписана і була гарної думки – хороша дівчина, яких висот досягла. А виявляється, в житті люди не такі, як в сторіз. Дуже шкода. Я для цього курсу гроші з кредитної картки зняла».

«Я оплатила 2800 гривень за інформацію, якої нема в інтернеті, хоч це все є. Я написала, їй що її інструкції не працюють. На що мені відповіли: «Значить, ви щось робите не так, у всіх працюють».

«Категорично не рекомендую цього «блогера». Курс «гів на мільйон», а насправді на три рублі. Секретна інформація, яку я почула на курсі, є в Google, Youtube, Instagram і т.д. Подача інформації жахлива, хоч би подивилася, як роблять відеоуроки. Напряглась би заради тих, які купують ті курси, або когось напрягла із своїх робітників».

Заплющуючи очі на негатив

Як розповідають учасники курсів, інформація, яку їм продали, в доступі лише сім днів. Набрати спонсорів на розіграші насправді не так легко, як їм розповідали на курсах. І попри те, що вони реально працювали, шукали спонсорів, це їм не вдалося. Повернути гроші не вдалося теж, хоча Катерина обіцяла, що курси окупляться практично одразу ж.

«Я не сиділа в очікуванні, я сама шукала спонсорів. Шукала цілими днями. Мене сто разів блокували. Потім я писала з інтервалом в 10 хвилин, щоб не блокували, уявляєте, ставила собі таймер і кожні 10 хвилин відправляла повідомлення. Я робила це не день і навіть не кілька тижнів. Я писала на парах, по дорозі додому, вдома, коли їла, коли вже хотіла спати – абсолютно весь час. Знайшла я так трьох людей. Потім нарешті настала дата того супер сторі, про яке в курсі вказували, що можна за раз зібрати майже всіх спонсорів, на що я і сподівалась. Писали мені тільки діти, або ж організатори інших гівів, аби зрівняти ціну і поставити менше. Магічним чином, зменшуючи ціну, мені вдалось знайти трьох спонсорів з цієї історії. Зовсім не так, як планувала», – пише колишня учениця Катерини Анастасія.

Після цього допису на дівчину посипався шквал критики від прихильників Катерини. Та й взагалі, на сторінці самої блогерки – лише почищені позитивні коментарі. Будь-які критичні коментарі видаляють. Часто на тих, хто відверто розповідає про своє невдоволення, чинять тиск: мовляв, прибери пост/коментар, тоді повернемо гроші за курс.

Рекламою розіграшів на сторінці блогерки теж не всі задоволені. Виявляється, оголошення про набір спонсорів публікували невчасно, з запізненням обіцяних термінів, пізно вночі.

Як розповідають учасники курсу, щоразу в чатах не 10-20, а по 500 людей. Але направду заробляти виходить хіба в 10%. Тим часом на своїй сторінці блогерка написала, що більше не буде «хорошою дівчинкою» і повертати гроші нікому не збирається.

Наразі деякі з колишніх учнів Каті пишуть, що подали на неї заяву в кіберполіцію.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі