Відомий єромонах з Києво-Печерської лаври приєднався до ПЦУ

01 квітня 2021 релігія
Share Button
Колишній помічник голови відділу інформації і зв’язків з громадськістю Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, церковний публіцист і богослов РПЦ в Україні (УПЦ МП) отець Інокентій Підтоптаний 13 березня 2021 року прийнятий в число кліриків Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.

Про це повідомила “Релігійна правда”.

Свій крок Інокентій не вважає переходом, адже автокефалію надали не новостворенній Церкві, а існуючій стародавній митрополії Константинопольського Патріархату, яка до 2018 року перебувала під адмініструванням РПЦ

«Називати акти визнання ПЦУ кліриками УПЦ МП словом «перехід» — не відповідає еклезіологічній реальності», — пояснив отець.

Священник нікого не критикує і не звинувачує у Московському Патріархаті, лише висловлює прикрість з приводу того, що деяким вірним РПЦ бракує розуміння невідворотності автокефалії Української Церкви: «Православній Церкві України був наданий Томос про автокефалію, і треба усвідомити, що ніхто цього документа не буде анулювати, ніхто його не відкличе, ніхто не спростує».

За словами о. Інокентія, будь-яка думаюча людина розуміє, що визнання ПЦУ Помісними Православними Церквами буде продовжуватись.

«Так, ми тільки на шляху до церковної єдності, до повного єднання, але варто усвідомити всім, що треба до цієї єдності йти, треба її бажати і робити все, щоб Православна Церква в Україні стала єдиною», – наголосив він.

Ієромонах висловлює свою щиру вдячність всім, «хто був всі ці роки поруч зі мною, передаючи тисячолітній досвід чернечого подвигу на Печерських пагорбах», і наголошує, що на нього не було накладено жодних заборон чи канонічних покарань з боку УПЦ МП, тому «звинуватити мене у «втечі» чи «образі» ніхто не може».

«Серед кліриків УПЦ МП більшість порядних добрих священників, єпископів, але треба всім визначитись, з ким вони і чи бажають вони бути гідними громадянами своєї земної Батьківщини, щоб стати достойними громадянами Небесної Вітчизни. Сподіваюсь, таке порозуміння між всіма нами з часом настане», — сказав о. Інокентій.

Двотижневий досвід перебування в Православній Церкві України запевнив отця, що Божа благодать в цій Помісній Церкві присутня в повній мірі. Служачи разом з кліриками Спасо-Преображенського собору, а також з іншими священниками і єпископами ПЦУ, отець Інокентій виразно відчув дію Святого Духа, а також зрозумів, що «тепер я в своєму рідному домі, в своїй українській родині, і вірю, що пройде не так багато часу і навіть найконсервативніші клірики і миряни УПЦ МП зрозуміють, що всім нам треба єднатись і йти далі шляхом становлення як Української Церкви, так і Української держави».

Як зазначає отець, «ми вже більше двох років маємо свою Помісну Православну Церкву і лишається тільки справою часу, коли всі ми зможемо об’єднатись навколо одного Престолу та всі разом звершити Божественну літургію».

Причиною, чому священник звернувся саме до керуючого Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ, о. Інокентій називає специфіку цієї єпархії, оскільки вона була створена спеціально для кліриків, які вирішили приєднатись до ПЦУ з лав Московського Патріархату в межах Київської області.

На цей час о. Інокентій несе послух в єпархіальному монастирі святителя Нектарія Егінського, а також співслужить священникам кафедрального Спасо-Преображенського собору у житловому комплексі «Ліко-град».

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі