Відтепер у “Дії” можна оформити пенсію, субсидії та довідки про стаж

29 листопада 2021 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
З 29 листопада на порталі "Дія" запрацювали ще 7 соціальних послуг.

Про це повідомили на брифінгу Міністерства цифрової трансформації 29 листопада.

У відомстві наголошують, що процес максимально автоматизований: потрібно заповнити анкету, завантажити необхідні документи та надіслати заявку. Вона зроблена у формі анкети, де треба відповідати “так” чи “ні”.

 “Більше не потрібно буде збирати довідки, відвідувати відділи соцзахисту, стояти в черзі. Люди зможуть скористатись послугами порталу “Дія”, де за 15 хвилин буде заповнена заява. Треба її засвідчити електронним підписом, а все інше для призначення допомоги буде підтягуватись автоматично”, — запевнила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Вона додала, що від сьогодні довідки ОК-5 і ОК-7 про трудовий і страховий стаж також можна буде отримати на порталі “Дія”, не виходячи з дому. За словами Лазебної, щороку видають близько 3 мільйони таких довідок.

Ці довідки потрібні для призначення багатьох соціальних допомог, зокрема для призначення пенсії, нарахування лікарняних, призначення допомоги по безробіттю, при оформленні на роботу тощо.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, змінилась також процедура оформлення субсидій. Тепер максимально можлива кількість інформації підтягується автоматично. Після цього потрібно заповнити “умовну заяву”, відповідаючи на запитання “так” або “ні”. Федоров каже, що система допоможе в цьому недосвідченим користувачам.

У Мінцифри кажуть, що наступне їхнє завдання — увійти до нового року з уже наповненим єдиним соціальним реєстром, в якому зберуть інформацію про історію взаємодії з усіма клієнтами соціальної сфери — це близько 22 млн людей.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі