Війська рф вдруге на день обстріляли Запорізьку АЕС

05 серпня 2022, 20:42
Share Button
Фото: умовне
Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

Російські загарбники вдруге за день обстріляли територію Запорізької АЕС, три “прильоти” зафіксовані  на майданчику станції, біля одного з енергоблоків із ядерним реактором, повідомляє пресслужба “Енергоатому”.

Ворожим обстрілом серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Зберігається високий ризик пожежі.

Персонал станції внаслідок обстрілу не постраждав, працівники залишаються на місці, ліквідовують наслідки обстрілу та вживають заходів із забезпечення ядерної й радіаційної безпеки.

“Перед обстрілами представники Росатома поспіхом покинули станцію. Ймовірно вони знали, що готується атака”, — наголошується у повідомленні.

Російські військові 5 серпня близько 14:30 тричі обстрілювали Запорізьку АЕС. Вони поцілили у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС — Запорізька ТЕС та пошкодили її. На одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, увімкнулись дизель-генератори. Наразі цей блок розвантажено та відключено від енергомережі.

“На фоні цинічної відео-заяви президента рф на Оглядовій конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї про відсутність намірів рф застосовувати ядерну зброю в Україні росія вдалась до численних провокацій на ядерному об’єкті. Можливі наслідки влучання в діючий реактор рівноцінні застосуванню атомної бомбиі”, — заявили в МЗС України.

Міністерство закордонних справ України закликало світову спільноту невідкладно вжити заходів для примусу росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі