Вілкул хоче українізувати Кривий Ріг

04 липня 2022, 16:19 Життя
Share Button
Фото з Фейсбуку Олександра Вілкула
Голова Криворізької міської військової адміністрації Олександр Вілкул повідомив про створення мовних клубів у міських бібліотеках та онлайн-курсів для популяризації української мови в повсякденному спілкуванні.

Про це голова Криворізької військової міськадміністрації заявив у соціальній мережі Facebook.

“Захищаючи Україну, слід враховувати не лише військовий фронт, а й культурний. Так історично склалося, що ми, криворіжці, звикли переважно розмовляти російською мовою, але зараз мова – це також наша зброя. У Кривому Розі ми не “рубатимемо з плеча”. Ми робимо ніжним процес переходу на українську мову та створюємо комфортні умови для цього.

Зокрема, з 1 липня Військова адміністрація організувала у кожному районі міста мовні клуби “Спілкуємось українською”. А для тих, кому зручніше опанувати українську в онлайн-режимі, відкриті онлайн-курси “Говоримо українською правильно”. Анонс про запис на онлайн-курси було розміщено 24 червня та за кілька днів зареєструвалося понад 500 криворіжців. Курси будуть проводитись протягом 2 місяців в онлайн-форматі. Ті, хто не встиг зареєструватися, зможуть переглянути заняття у записі на освітньому порталі Кривого Рогу. Після закінчення курсів учасники отримають електронні сертифікати. Заняття на курсах “Говоримо українською правильно” безкоштовні і проводитимуться двічі на тиждень. Після закінчення цього двомісячного курсу зробимо новий набір”, – написав Вілкул.

“Для тих, хто хоче спілкуватися наживо, в кожному районі міста відкриті мовні клуби “Спілкуємося українською”. Двічі на тиждень – щосереди та по суботах об 11:00 усі охочі підвищити свій рівень знань можуть зробити це в 23 клубах, що розташовані в міських бібліотеках, в яких (або поряд) є укриття на випадок повітряної тривоги […] Також запрошуватимуться спікери, в тому числі й не з Кривого Рогу, з якими можна буде поспілкуватися онлайн. Це стосується відомих артистів, українських письменників, громадських діячів, з якими можна буде обговорити українською мовою актуальні питання, а також профільні теми”, – уточнив голова Криворізької військової міськадміністрації.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі