Вітренко назвав ціни на газ на оптовому та роздрібному ринках України

10 вересня 2021 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
За його словами, стабільну вартість забезпечує перехід на річний тариф.

Керівника НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко пояснив, що наразі відбувається з цінами на газ в Україні на фоні рекордного зростання його вартості на європейських ринках та чи можливо, щоб він став дешевшим.

Про це він 10 вересня розповів в ефіріСніданкку з 1+1.

Так, за словами очільника “Нафтагазу”, наразі ціна газу для потреб українських побутових споживачів на оптовому ринку становить 7,4 грн за кубометр.

“Для потреб побутових споживачів ми реалізуємо газ на оптовому ринку за ціною 7,4 грн, при тому, що поточна спотова ціна (ред. – поточна ринкова ціна) на ринку перевищує вже 20 грн. Тобто ми забезпечуємо газ для потреб населення за ціною, яка втричі є меншою поточної спотової ціни. Чому це важливо? Це було дуже правильне рішення держави свого часу замість того, щоб ціни змінювалися кожен місяць, була зафіксована ціна на цілий рік – річний тариф. І тому ці коливання, які зараз є на ринку, коли ціна внаслідок фактично деструктивних дій Росії – “Газпрому” перевищує на ринку усі рекорди, українці отримують газ за цією стабільною річною ціною  – 7,4 грн на оптовому ринку”, – повідомив Вітренко.

Він додав, що на роздрібному ринку вартість складає приблизно 8 грн, ну а далі вже підприємства централізованого опалення з газу по 7,4 грн виробляють тепло, яке постачають населенню.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі