Водоканал злив нечистоти у річку біля Зашкова

28 вересня 2020 Життя, Львів
Share Button
Фото ІП Діло
До журналістів «Діла» звернулись мешканці сіл Зашків та Зарудці з повідомленням, що місцева водонасосна станція злила забруднену воду у річку Думниця.

«Влітку ми дещо розширили басейн нашої річки, облаштували своїми силами та коштами греблю, зарибнили водойму. Тут купаються наші діти, мешканці сіл відпочивають абсолютно безкоштовно. Все було гаразд, поки на місцевій водонасосній станцій «Львіводоканалу» не почали чистити басейни. Іржу вивозили звідти на очисні споруди до Львова, решту, вочевидь, вирішили злити по трубі до нашої річки.» – розповіли «Ділу» місцеві мешканці.

Фото ІП Діло

На місце наші журналісти виїхали разом з громадською активісткою Юлією Лацик, та переконались, вода справді має неприродний рудий відтінок. Особливо іржа осіла на дні, шифер, що лежав у воді – змінив колір з сірого на рудий.

Керівник станції ні від активістки, ні від місцевих мешканців трубку не здійняв, тому Юлія Лацик звернулась до Держекоінспекції Львівщини. Там відреагували оперативно, менше як за дві години прибули на місце відповідні чиновники.

«Ми відібрали проби води і відправили їх на аналіз. Чекаємо результату лабораторних досліджень.» – прокоментував ситуацію головний спеціаліст Держекоінспекції Львівщини, Тарас Масний.

У «Львіводоканалі» журналістам розповіли, що керівники відповідних підрозділів виїхали на місце події аби розібратись у ситуації. Про результати перевірки обіцяли повідомити.

Села Зашків та Зурудці, між якими знаходиться водонасосна станція, знаходяться у Жовківському районі Львівщини, після виборів до місцевих рад – вони стануть частиною Львівської ОТГ.

Річка Думниця, у яку злили нечистоти – бере свій початок біля села Зарудці та впадає у Полтву неподалік Буська.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі