Водозабезпечення у Мостиськах: проблема і шляхи вирішення

20 вересня 2020 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
Мостиська - ворота України в Європу. Однак ще багато проблем, які існують у місті, цивілізаційно відділяють нас від Євросоюзу. І, певно, головна з них - водопостачання.

Водопостачання населення Мостиська здійснюється з поверхневого водозабору на річці Зелена Кривуля (станція першого підйому).

Водогін першого підйому експлуатується ще з 1965 року. На даний час перебуває в катастрофічному технічному стані, що призводить до неможливості його подальшої експлуатації.

Станція другого підйому, яка розташована в м. Мостиська, вул Залізнична, 3Б, була збудована для заправки паровозів. Обладнання, яке використовується для очищення питної води не задовільняє сучасних санітарно-епідеміологічних вимог.

Ще у 2017 році спеціалісти Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України виявили суттєві відхилення від санітарно-гігієнічних норм у водах Зеленої Кривулі. Тобто у воді, яку споживають люди на Мостинщині.

У ситуації, що склалася, є свої об’єктивні причини.

З одного боку – брак коштів, з іншого – пасивність влади у пошуках інвесторів. Очевидно, що далі ситуація так тривати не може.

«Ситуація, що склалася з водопостачанням і водовідведенням у Мостиськах, справді катастрофічна. У період засухи русло Зеленої Кривулі висихає, і гостро відчувається брак води. Натомість при інтесивних опадах вода стає неймовірно брудною, і очисні споруди, збудовані ще 1950 року не справляються з її очищенням.

Сьогодні Мостиська забезпечена водою на лише на 65 відсотків. Не краща ситуація і з каналізацією.
Водоочисні споруди давно відпрацювали свій ресурс і потребують негайної реконструкції. Напірні колектори потребують повної заміни. Водовідведення у місті проведено лише на 50 відсотків. Про якість води годі говорити. Ситуацію потрібно виправляти. Насамперед потрібно віднайти нове джерело водопостачання на території нашої ОТГ, і звісно залучити джерела фінансування», – зазначив колишній очільник мостиського МКП «Водоканал» Ярослав Макар.

«Не бачу підстав, аби не почати комплексне вирішення проблеми водопостачання та водовідведення у Мостиськах та прилеглих селах. Провівши низку консультацій із фахівцями із Львова та Києва, я розумію, що технічно це цілком реально. Справа стоїть за фінансуванням. Однак тут знову на думку приходить приклад Львова, який зумів відшукати кошти і в Європі, і в українському уряді», – наголосила Мирослава Пельц.

 

Для Мостиськ – якісну воду!

Влада зобов'язана надати якісну воду і водовідведення для Мостиськ та навколишніх сіл.

Gepostet von Мирослава Пельц am Sonntag, 20. September 2020

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі