Волкер розповів, чого очікувати від візиту Зеленського до США

25 серпня 2021, 05:00 Політика
Share Button
Фото: УНІАН
Найважливішим у візиті Президента України Володимира Зеленського до США буде спроба зафіксувати, що Київ і Вашингтон – справжні стратегічні партнери, які розглядають і вирішують проблеми разом.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

«По-перше, я гадаю, найважливішим у поїздці Зеленського буде спроба зафіксувати, що США та Україна працюють як справжні стратегічні партнери, знаходяться на одній стороні столу, розглядають проблеми та вирішують їх разом», — зазначив він.

Колишній дипломат додав, що «занадто часто» американські чиновники «скаржилися» на українців: «Вам потрібно зробити це, потрібно зробити те». Водночас, додав Волкер, українці з тих чи інших причин були незадоволені діями американських партнерів. Це могло стосуватися Північного потоку (2 – ред.) або кораблів, що розверталися у Чорному морі, або занадто частого моралізаторства і недостатньої підтримки.

«Я сподіваюся, що ми залишимо це позаду», — підкреслив колишній спецпредставник Держдепу США з питань України.

За його словами, якщо обом сторонам вдасться це зробити, слід розпочати відверту розмову про те, як США можуть «просунути вперед питання прагнень України до НАТО».

У цьому контексті План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), на його думку, виглядає скоріше перешкодою, аніж шляхом, оскільки певні країни експлуатують питання ПДЧ, заявляючи, що Україна повинна його отримати, але наразі не може.

На запитання про те, укладення яких документів можна очікувати під час візиту Президента України до США, в тому числі у сфері оборони та безпеки, Волкер відповів, що їх підготовка «напевно, досі триває». Утім, він спрогнозував, що можуть бути підписані деякі угоди щодо реформ та управління, а також енергетики, зазначивши, що «однозначно має бути щось із питань безпеки».

«Я вважаю, що це принципове питання в Україні. Чи то фізична безпека чи енергетична безпека, навіть розвиток економіки – це також питання безпеки України», — заявив Волкер.

На його переконання, безпека – саме та сфера, покращення якої Сполучені Штати мають обговорити з Україною, оскільки це «також в інтересах США».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі