Волонтери не встигають вчасно перевезти авто для ЗСУ через черги на пільгове розмитнення

29 червня 2022, 18:27
Share Button
Фото: умовне
Скасувати "нульове розмитнення" мають вже з 1 липня.

Про свій досвід з перевезення авто для українських військових із-за кордону у фейсбуці написала адвокатка та волонтерка Тетяна Могінська.

“Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 3 травня 2022 р. № 354 “Питання переміщення окремих транспортних засобів через митний кордон України” та від 14 червня 2022 р. № 479-р «Питання переміщення окремих транспортних засобів через митний кордон України”, тимчасово на період воєнного стану на території України переміщення транспортних засобів, придбаних за межами митної території України громадянами України з метою вільного обігу, здійснюється, зокрема, на території Львівської області у 2–ох пунктах пропуску через державний кордон для міжнародного пасажирського автомобільного сполучення: “Грушів”, “Малий Березний”.

Пункти пропуску “Краківець” та “Шегині” не визначено для цієї мети. Проте, впродовж дії наведених актів через пункти пропуску через державний кордон “Корчова – Краківець” та “Медика -Шегині” утворено черги з транспортних засобів придбаних за межами митної території України громадянами України з метою вільного обігу в кілька кілометрів. Особи, які перевозили дані транспортні засоби, утворюють численні перешкоди для ввезення транспортних засобів для потреб ЗСУ та волонтерської допомоги.

Так, 27.06. 2022р. о 13.39 год я, маючи документи від військової частини із зазначенням реєстраційного номеру та VINкоду транспортного засобу з мастичною печаткою, підписом командира частини та кутовим штампом, не змогла безперешкодно здійснити перетин кордону через пункт пропуску “Корчова – Краківець”. У зв’язку з тим, що особи, які займаються перевезенням транспортних засобів з метою вільного обігу, вчинили перешкоди у проїзді до пункту пропуску. Таким чином, транспортний засіб не був своєчасно доставлений у військову частину. Мало того, що наші українські «гонщики авто під нульове розмитнення” влаштували грандіозний скандал, намагалися знищити документи МОУ на перетин кордону та викликали поліцію, яка мала накласти на мене штраф за те, що я бажаю безперешкодно ввести допомогу на ЗСУ. Звісно, що поліція зауважень до мене не мала, зазначивши, що проблемою є узгодження з українськими людьми та владою. Щодо польського прикордонника, який вимагав переміститися в кінець черги, то мені дуже прикро, що він так повівся. Авто ввозилось не для приватних чи комерційних потреб! Документи на вимогу, я пред’явила. Серед людей, що перебували в черзі, був один позитивний чоловік, який переклав на польську мову усе, що зазначено в документах. Я запропонувала зробити офіційний переклад… Він пояснив мені, що не повинен виконувати жодних актів України, його не цікавлять закони України, він просто виконує свою роботу. Та й дивним є те, що він не знав що значить “Збройні Сили України”. Так, він у своїй роботі не керується Законами України, але тут мав би бути момент людяності і розуміння.

Аналогічна ситуація на КПП “Медика -Шегині”. Під час суперечки в черзі, на мої зауваження щодо вільного перетину КПП “Корчова – Краківець” лише для авто на потреби ЗСУ, мені дуже доступно роз’яснили що “такий перетин є можливим і для авто з нульовим розмитненням за певну винагороду, як і місце в черзі 100-250 євро; такі авто переганяють постійно і нема чого встановлювати свої порядки”. Хтось за цей час втратив життя чи залишився скаліченим…, а хтось заробляє гроші.

В мене виникає запитання до Львівської митниці та Прикордонної служби, що там робили всі ці люди? Якщо розпорядженням Кабінету Міністрів України ця митниця не призначена для перевезення авто під нульове розмитнення.

Даний пункт пропуску був обраний мною як пункт безперешкодного перетину кордону з допомогою для потреб ЗСУ, позаяк, відповідно до розпоряджень КМУ, не був визначений для перевезення транспортних засобів з метою вільного обігу.

Дана проблема є триваючою, почалась щонайменше з квітня 2022р. Є неодноразові публікації ЗМІ та соцмережах про схожі випадки. Зі сторони органів влади дану проблему не вирішено жодним чином.

Окрім того, 28.06.2022 р. на сторінці Львівської митниці у соцмережі “Фейсбук” та місцевих засобах масової інформації з’явилося повідомлення про те, що Львівська митниця дозволили ввозити авто через усі пункти пропуску, причиною зазначивши “величезні черги, що виникли з охочих ввезти авто з-за кордону за спрощеною системою оподаткування”.

Слід наголосити на тому, що зміни в наведені вище Розпорядження КМУ не внесені, на офіційному сайті КМУ інформація про внесення змін у такі – відсутня.

Додзвонитися за телефонами гарячої лінії -неможливо.

Відкритими залишаються запитання:

1. Правомірності перевезення через пункти пропуску державного кордону “Корчова – Краківець” та “Медика -Шегині” транспортних засобів за спрощеною системою оподаткування.

2. Кількість таких транспортних засобів, які були ввезені через зазначені пункти пропуску в період дії наведених розпоряджень.

3. Правомірність перетину кордону особами чоловічої статі призовного віку з метою ввезення транспортних засобів за спрощеною системою оподаткування, в тому числі чи зареєстровані такі особи ФОП чи такими, що здійснюють іншу підприємницьку діяльність, а також чи сплачено з такого виду діяльності податки та збори, інші обов’язкові платежі”, — йдеться в дописі волонтерки.

Жінка також опублікувала відео, на якому видно велетенські черги з авто на кордоні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі