Вояк дивізії “Галичина” Йосиф Равлик відзначає 96-й День народження

16 листопада 2021, 16:18 Життя
Share Button
Фото з Facebook Ігора Іванькова
Чоловік пішов служити у дивізію у 18 років.

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці Ігор Іваньков.

Він народився 16 листопада 1925 року в селі Тенетиска (територія сучасної Польщі, село знищене під час операції “Вісла”). В 1943 році разом із друзями-односельцями зголосився до дивізії “Галичина”. Йшов у дивізію, а скерували на вишкіл поліційного полку. 

Закінчив навчання і був скерований в Україну, брав участь у боях під Тернополем. Вижив. Направлений у вишкільний табір у Нойгаммері і нарешті переведений у дивізію. Як вояк 7-ї сотні 30-го полку виїхав на фронт під Броди. 

“Спочатку обслуговував дивізійний дирижабль, а коли москалі його знищили, брав участь у боях, як піхотинець. Отримав два поранення. Потрапив у полон. А далі були довгі роки концтаборів ГУЛАГу”… 

Після важкого і жорстокого бою під Бродами, за даними дослідників, лишилось менше 3 тисяч дивізійників, майже стільки ж потрапили у полон. У вересні 1944 року ряди дивізії поповнили нові добровольці і воєнний шлях продовжився на Словаччину, Югославію. А для Йосипа Равлика бій під Бродами, де він був поранений, став першим і останнім.

Дивізійнику вдалося переодягнутися у цивільний одяг і таким чином він уникнув розстрілу і потрапив у вагон-товарняк, яким його привезли у Саратовську область, сприймаючи за поляка. Із 90 осіб у його вагоні вижили лише 4.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі