Вигнали з власної хати: на Львівщині пенсіонерка живе у лісі

15 жовтня 2020 Життя, Львів
Share Button
Скріншот з відео
У селі Немирів, що на Львівщині, квартиранти вигнали пенсіонерку з її власного будинку. Тепер жінка змушена жити просто неба — у лісі.

Зараз орендарі судяться з пенсіонеркою за майно. Про це повідомляє ТСН.

Ліс поблизу рідного села став для 83-річної Марії Нарожняк домом, бо вона не може виселити зі своєї батьківської хати квартирантів.

Каже, колись пустила їх пожити, договір оренди не укладала, а нині квартиранти виселятися відмовляються і навіть судяться з жінкою.

Безхатьком Марія Нарожняк стала три роки тому — тоді як колись мала аж дві оселі. Її власна хата згоріла. А в ще одну, яку отримала у спадок від батьків, одинадцять років тому, каже, пустила орендарів. Коли її оселю зруйнував вогонь, прийшла туди. Втім орендарі бабусю на поріг не пустили і виїжджати відмовились.

“Вона приїхала сюда на велосипеді, просилася, що вона не має де жити, я, як добра душа, думаю, нехай. Минуло 3 роки, я кажу, Катю, звільняй хату, вона 2 роки мене дурила, водила за ніс, я бачу що з того нічого не буде і подала до суду”, — розповідає жінка.

У квітні цього року бабуся нарешті отримала рішення — виселити орендарів. Але зробити цього не може і досі. Квартирантка твердить, що документи у бабусі підробні, тож подала апеляцію. Засідання буде за місяць. Доти виконавча служба сюди не йде.

“Вони розраховують, що я помру — і їм лишиться хата”, — каже старенька.

Сусіди підгодовують пані Марію, впускають помитися. Кажуть, хата дійсно її.

“Вони попросилися на кілька років і тепер їх вигнати звідси просто неможливо, вони ведуть себе нахабно, самі не прописані, тому що це не їхнє”, — каже один із сусідів старенької.

“Осінь на вулиці, скоро зима, ну просто біда, вона вже бачите, в якому стані, тобто не переживе ту зиму тут, на вулиці”, — додає сусід Дмитро Папірник.

Юристи переконують, що  все через те, що нема договору оренди, де були б прописані строки проживання та виїзду квартирантів. А ще — в недосконалості законодавства: власник житла має довести, що йому воно потрібне для власного користування.

“Належним чином оформляти документи, щоб було чітко зрозуміло початок і кінець цих відносин. Українці не укладають договорів, вони не розуміють, що документ захищає передусім їх”, — пояснює адвокат Олег Мицик

За заявою бабусі у поліції почали розслідування. Тим часом старенька готується зустрічати у лісі холоди. Зносить у халабуду теплі речі та сподівається дожити до засідання апеляційного суду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі