Христина Жук

Христина Жук

Мандрівниця

Як джипінг в Карпатах руйнує ліси і чи реально прикрити лавочку джип-турів?

Христина Жук | 12 жовтня 2021 Думка
Share Button
Мене вже давно бісять джип-тури і я завжди відмовляюся їх рекламувати, пояснюючи організаторам, чому їхній бізнес не ок.

Але для більшості тревел-блогерів гроші не пахнуть і вони їдуть популяризувати “крутість” такого варварського відпочинку.

На обурення ж деяких підписників відповідають ні риба, ні м’ясо, намагаючись зберегти нейтральну позицію.

Ну не може бути тут нейтральної позиції! Гляньте фото й самі оцініть цей треш.

На зображенні може бути: на відкритому повітрі

Стежки до вершин знищуються. А потім розводимо руками і кажемо: “Ну що ж, тепер піднятися можна тілько позашляховиками”. Або просто спихаємо цю красу на лісовози, ага.

Наприклад, найпопулярніший напрямок – на РЛС Памір. Туди пішки можна було за 2 год піднятися без зусиль. Колись. Бо зараз там мєсіво.

На природу то пофіг, ясне діло. Всіх обурених прозвемо клєпанутими природозахисниками, у яких просто нема джипа – от вони і заздрять.

Більшість офроудщиків в Карпатах – безвідповідальні місцеві бариги. Або немісцеві бізнесмени, які зробили з джип-турів романтику.

Але якщо вам навіть пофіг на ту природу, то можна хоча б подумати про свою безпеку. Кожного року стаються смертельні ДТП – позашляховики зриваються з гір. А оскільки в Україні відсутні офіційні офроуд-траси, а у бариг немає ліцензій на такі туристичні перевезення – за вас потім відповідальності ніхто не понесе.

Як можна то вирішити?

Якщо вам ця тема так само болить і ви готові долучитись до промокампанії проти джипінгу – то плюсуйте в коментах і пишіть, як саме готові допомогти, якшо вам то болить як і мені будемо об’єднуватись.

Репост – то допомога, гроші – то допомога, юридична консультація – то допомога. Фото, відео, дизайн також.

Мій план: зібрати небайдужих людей і зупинити це нищення природи джипами. Як? Ще не знаю.

Але хочу почати з промокампанії + на рівні законодавства бахнути штрафи високі від 1000$.

Тому хто зафіксував правопорушення %, щоб люди були зацікавлені.

Джерело

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі