Як львів’яни потерпають від аварійних будинків. Відео

Володимир Шешурак | 07 червня 2021 Життя, Львів, Трафунки
Share Button
У Львові щороку з'являються нові аварійні будинки. До цього призводять як і довгий термін самих будівель, так і будівництва нових ЖК навпроти.

Проспект Свободи, 49: багато туристів, до “оперного” рукою подати, але тут знаходиться ледь не найбільш аварійний будинок у Львові.

Його мешканці вже неодноразово зверталися на Гарячу лінію міста. Кажуть, тріщини ледь не щодня збільшуються і часу зволікати немає!

Комісія міської ради погодила виділення коштів з резервного фонду на ремонт будинку. Все залежить тепер від міського голови, який має час на роздуми до 11 червня.

Гірський район Львова, вулиця Довбуша. Тут збудовані багатоквартирні будинки на піщаному схилі. Експерти запевняють, що уся вулиця Довбуша, а також сусідня Кривоноса – сповзає і обвал неминучий.

Тріщини у будинку за адресою Довбуша, 7а, з’явилися вже давно. Мешканці також зверталися на гарячу лінію міста із проханням допомогти. Але в цьому випадку, допомоги не варто чекати. Як заявили у райадміністрації Галицького району, тріщини обстежили, але вони не прогресують, тому встановили тільки маяк, задля спостереження. Також там проінформували, що ремонт можна провести спільно із співвласниками. Ось так і живемо.

А ось будинок на вулиці Золотій, 12 починає перетворюватися на руїни. Мешканці вже декілька років били на сполох, що будівництво ЖК, яке за кількадесят метрів від них, спровокувало руйнування їхнього будинку.

Я поспілкувався із мешканцями будинку, але претензій і зауважень вже ніхто не має, а за інформацією, яку мені надали орендарі, голова ОСББ, яка мала б за нього боротися, зараз проживає у новобудові навпроти. Співпадіння? Не думаю!

Важка техніка, яка протягом 9-ти місяців безперервно працювала і призвела до таких наслідків.

Проти будівельної компанії вже відкрито кримінальну справу, тому потрібно сподіватися і чекати, що мешканцями виплатять компенсацію, або зроблять капітальний ремонт.

В таку ситуацію ніхто не хотів би потрапити, будинок на вулиці Лемківській, 9,  розвалився, а міська влада що? Правильно! Розводить руками.

Ще у 2009 році його визнали аварійним, а у 15-ому повторна експертиза підтвердила, що будинок не підлягає ремонту і небезпечний для проживання.

 У 18-ому ж році депутати погодили будівництво житлового комплексу впритул до будинку, а його мешканців мали відселити.

Однак, маємо ситуацію, що житловий комплекс вже на стадії будівництва, а сім’ї, які фактично не мають де жити, ходять по судам і просять надати їм житло!

Тільки 18 травня цього року суд задовільнив позов однієї сім’ї щодо надання їм житла.

Проте, на це рішення ще можна подати апеляцію!

Абсурд скажете ви, так, скажу я!

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі