Як отримати компенсацію за падіння на льоду

23 січня 2022, 15:12 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Взимку люди часто травмуються внаслідок падіння на льоду чи снігу. А комунальні служби не завжди сумлінно ставляться до своїх обов’язків по усуненню наслідків холодної та зимової погоди. Відтак, дуже важливо знати, як при травмуванні отримати компенсацію.

Як розповідають в Адвокатському бюро Назара Олексюка, у такій ситуації компенсація може бути наслідком лише дотримання чіткого та послідовного алгоритму дій:

  1. У першу чергу слід звернутись до медичного закладу задля отримання первинної медичної допомоги та подальшого лікування. Слід обов’язково повідомити про обставини отримання травми, адже, наприклад, падіння та травма на льоді має статус нещасного невиробничого випадку, про який лікарі зобов’язані невідкладно повідомляти до органів місцевого самоврядування. Водночас варто зібрати всі чеки чи квитанції, що підтверджують витрати на лікування тощо.
  2. У лікарні треба скласти повідомлення про нещасний випадок невиробничого характеру, де вказується інформація про обставини отримання травми, її характер та локалізація, стан здоров’я потерпілого, відомості про стан сп’яніння тощо. Копію такого повідомлення слід обов’язково отримати.
  3. На підставі повідомлення про нещасний випадок невиробничого характеру, яке надсилається лікарнею органам місцевого самоврядування, проводиться розслідування відповідною комісією в складі трьох фахівців, яка створюється відповідно виконавчими комітетами місцевих рад. Далі комісія складає акт про нещасний випадок, де встановлює причини, наслідки та винуватців такого. Важливо потерпілому брати активну участь в проведенні такого розслідування задля досягнення його об’єктивних результатів.
  4. Слід звернути увагу, що актом розслідування встановлюються лише причини нещасного випадку та його винуватці. Розслідування не встановлює розмірів та сум завданих потерпілому збитків;
  5. Далі можливі два варіанти розвитку подій. У випадку згоди з його висновками потерпілий може перейти до подальшого отримання чи стягнення відшкодування з винуватців. У разі ж незгоди з висновками, то такі можна оскаржити у судовому порядку.
  6. Тепер про шкоду та компенсацію. Відповідно до законодавства, у такому випадку можливе виникнення права на відшкодування за матеріальну шкоду, яка буде виражатись у шкоді для здоров’я та лікування, відшкодування каліцтва, у випадку якщо травма спричинила втрату працездатності, а також моральну шкоду, яка полягає у моральних та душевних стражданнях. Для обрахунку цих сум слід використовувати як наявні докази понесених витрат, так і прогнозовані втрати, пов’язані із непрацездатністю тощо.
  7. Звернутись до винуватців із вимогою чи претензією компенсації завданих збитків. А от від задоволення чи незадоволення вимог вже й залежатиме чи слід звернутись до суду чи можна обійтись звичайними перемовинами.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі