Як проводяться податкові перевірки платників податків

24 червня 2021, 13:30 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Торік з початком карантину держава пішла назустріч бізнесу, запровадивши деякі податкові пільги та мораторій на податкові перевірки. Проте з лютого цього року частково скасовано мораторій на податкові перевірки.

У інтерв’ю пресслужбі заступниця начальника ГУ ДПС у Львівській області Марія Мельник, розповіла як сьогодні проводяться податкові перевірки.

“Протягом січня-травня 2021 року проведено 1190 перевірок, з яких 30 планових та 1160 позапланових перевірок. За результатами проведених перевірок маємо донарахування узгоджених податкових зобов’язань в сумі понад 370 млн.грн., що на майже 241 млн.грн. більше, ніж у 2020 році (майже 130 млн.гривень).

Показник рівня узгодженості донарахованих сум за актами документальних перевірок склав 380 відсотків. З донарахованих сум сплачено до бюджету майже 37 млн.гривень. Також, за результатами перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на майже 1 144 млн.грн., що дозволило упередити несплату цього податку в наступних податкових періодах більш, як на 205 млн. гривень.

За результатами проведених перевірок зменшено від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ на понад 27 млн.грн. та суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету, на суму понад 24 млн.гривень. Крім цього, проведено 1144 фактичних перевірки, застосовано та узгоджено фінансових санкцій на суму 5,8 млн.грн., з яких сплачено до бюджету 3,7 млн.гривень”, – розповіла Марія Мельник.

Також вона додала, що у відповідності до ст.94 Податкового кодексу України органами ДПС для забезпечення виконання платником податків його обов’язків застосовується адміністративний арешт майна платника податків.

Арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу

Зазначимо, COVID-2019 вніс істотні корективи у контрольно-перевірочну роботу. У 2020 році були зупинені всі планові перевірки.

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» зняла заборону на проведення контролюючими органами під час карантину певних видів документальних перевірок.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі