Як сокільничани не допустили будівництва багатоповерхівок в урочищі “Кадім”

Юрій Соловей | 01 жовтня 2021, 16:12
Share Button
Наприкінці лютого цього року мешканець громади опублікував фото майбутніх багатоквартирних будинків на 200 квартир та 13 під’їздів на вул. Успенській в Сокільниках.
Фінал у справі скандальної забудови у Сокільниках в урочищі "Кадім". 24 вересня 2021 року Сокільницька сільська рада визнала недійсним рішення Сокільницької сільської ради від 5 лютого 2021 року № 90 «Про затвердження детального плану території» в частині п. 2 вказаного рішення щодо «Затвердження детального плану території «Внесення змін в детальний план території розташування кварталу індивідуальної житлової забудови учасникам АТО в урочищі "Кадім" в с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області», розроблений ФОП Данилів Р.О. ТОВ «Перспектива Девелопмент». Дане рішення було визнане самою радою недійсним ще до завершення судового процесу в цій справі.

Пригадаємо історію цієї забудови. Наприкінці лютого цього року мешканець громади опублікував фото майбутніх багатоквартирних будинків на 200 квартир та 13 під’їздів на вул. Успенській в Сокільниках.

Саме тоді стало відомо: 5 лютого 2021 року Сокільницька сільська рада затвердила детальний план території, яким фактично дозволила будувати в районі вул. Успенської, Зеленої, Козацької багатоповерхівки. Зрозумілим було і те, що ці перші 200 квартир – це лише початок. І якщо люди не вживатимуть рішучих дій, невдовзі це місце перетвориться в аналог спального району.

Нагадаємо, згідно із генпланом села, у кварталі в урочищі “Кадім” виділено ділянки для ветеранів АТО/ООС, вони позначено як «резервні території садибної забудови». Тобто тут можна будувати лише приватні будинки або котеджі. Наміри забудовників, які, ймовірно, знайшли тоді порозуміння з місцевою владою, спорудити на цій території дві багатоповерхівки викликали невдоволення у громади.

9 березня відбулись загальні збори мешканців за участі місцевої влади, депутатів. Тоді секретар сільради сказав, що все законно, рішення щодо багатоповерхівок ніхто відміняти не збирається. Ще раніше були проведені громадські слухання (про які мешканці не були поінформовані): мовляв, взагалі багатоквартирними будинками хотіли «оживити квартал». Сокільничани тоді одноголосно сказали, що не допустять будівництва багатоповерхівок на вул. Успенській. І попередили, що оскаржуватимуть дане рішення в суді, якщо до 12 березня депутати округу не відкличуть свої голоси, а Сокільницька сільська рада не скасує це незаконне рішення.

Чуда не трапилось, тому мешканці, створивши ініціативну групу, розпочали збір документів та підготовку позову до суду. 19 квітня на прохання мешканців даного кварталу та в їхніх інтересах ГО «Зручна громада» подала позов про визнання протиправним та скасування рішення Сокільницької сільської ради, яким затвердили зміни до детального плану території на “Кадімі” та дозволили будувати перші два багатоквартирні будинки. Після подання відповідного позову стало відомо, що незважаючи на категоричний спротив громади проти багатоповерхівок на “Кадімі”, Сокільницька сільська рада 16 квітня 2021 р. ще й видала заднім числом містобудівні умови та обмеження. Після цього забудовник міг безперешкодно розпочати будівництво. Було прийняте рішення негайно оскаржувати і цей дозвіл. В червні Львівський Окружний Адміністративний суд ухвалив призупинити дію містобудівних умов щодо багатоквартирної забудови в урочищі “Кадім”, проти цього протестували сокільничани. Рішення суду – заборонити сільській раді та забудовнику будь-які дії щодо цих містобудівних умов. Офіційно з текстом ухвали можна ознайомитися в Єдиному Державному Реєстрі Судових Рішень.

Це вже була друга ухвала щодо цієї скандальної будови. В травні ще одна ухвала суду зобов’язала зупинити дію рішення тієї ж ради Сокільницької ТГ про переведення земельної ділянки 2 га в с. Сокільники із садибної в багатоквартирну забудову. Суд вбачав у таких діях численні порушення, а ще побачив суперечності із генпланом села. Відтак Львівський окружний адміністративний суд виніс ухвалу, якою зупинив дію рішення Сокільницької сільської ради, яким у лютому 2021 року було погоджено зміни до детального плану в урочищі “Кадім” для будівництва багатоповерхівок на земельній ділянці площею 2 гектари. А Пустомитівський райвідділ виконавчої служби 6 травня відкрив з цього приводу виконавче провадження.

А далі були спроби в інтересах забудовника і сільради залучити до цієї справи незрозумілі громадські організації, які нібито хотіли захищати учасників АТО, ділянки яких знаходяться поруч. Іще – десяток судових засідань, на жодне з яких не з’явились представники Сокільницької сільської ради як відповідач. Результат семи (!) місяців безперервної виснажливої боротьби – забудовник продав дану ділянку для будівництва котеджів.

Після всього цього на початку вересня голова Сокільницької сільської ради опублікував допис. В ньому каже, що він ініціює визнання недійсним рішення, яке в результаті давало право будувати в даному кварталі багатоповерхівки. Що заважало зробити такий крок раніше?! Ще зовсім недавно місцева влада переконувала, що не може ніяк скасувати даного рішення, а сам пан голова Сулимко казав, що це лише «львівські крутелики» проти багатоповерхівок на Успенській, а не громада…

7 довгих місяців мешканці с. Сокільники згуртовано боролись проти багатоповерхівок на “Кадімі” і вкотре довели, що рішення, які не враховують інтереси громади, мешканці будуть скасовувати та визнавати недійсними.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі