
Під прицілом правоохоронців опинилось чимало підозрілих осіб. Коли тогочасній поліції, нарешті, вдалось вийти на слід злочинців, виявилось, що виробництво фальшивих монет вони організували у Брюховичах, а звідтіля готовий “товар” привозили у Львів і збували в оббіг.
Знаходилась ця підпільна фабрика в помешканні Владислава Шустера, у Брюховичах. У його будинку переховувався ще один львівський фальшивомонетник – Хіларі Безновскі. Саме Безновскі виготовляв монети, при чому на обладнанні, яке сам придумав та зінсталював у помешканні Шустера.
Гіпсові форми, метал, кислоти для виплавки, хімію для посріблення та інше – все це на підпільному виробництві виявили слідчі. Окрім Шустера і Безновського, арештували ще одного їх спільника – Олександра Рабе зі Львова. Він займався транспортуванням “товару” з Брюхович до Львова. Збували шахраї фальшиві злоті у магазинах, де за копійки купували товар, отримуючи від продавців решту вже у справжніх грошах.
Від цього чимало торговців постраждало не лише через грошову втрату, але й тому, що клієнти доносили на них владі, мовляв, обдурюють їх продавці даючи решту фальшивими 10-тизлотними монетами. Фальшивомонетний промисел розкривався поліцією у Брюховичах не вперше. Вже і до вищеописаного випадку Брюховичі, було, прославились фактом існування тут фабрики з виготовлення фальшивих американських доларів. Виконавцем тодішніх фальсифікатів був інженер Пайкарт, доцент Львівської політехніки.
В процесі, вину з доцента, таки, зняли, бо для свого захисту взяв за основу версію, що фальшував американську валюту виключно в експериментальних цілях.
Джерело: газета “Chwila”, 30.01.1931.
Коментарі