Як у Брюховичах до війни фальсифікували гроші. Ретро

Юлія Лацик | 06 грудня 2020 РетроДіло
Share Button
Газета "Chwila"
Справу про шахраїв, які виготовляли і поширювали фальшиві монети номіналом 10 злотих, слідчий відділ Львова розслідував досить довго.

Під прицілом правоохоронців опинилось чимало підозрілих осіб. Коли тогочасній поліції, нарешті, вдалось вийти на слід злочинців, виявилось, що виробництво фальшивих монет вони організували у Брюховичах, а звідтіля готовий “товар” привозили у Львів і збували в оббіг.

Знаходилась ця підпільна фабрика в помешканні Владислава Шустера, у Брюховичах. У його будинку переховувався ще один львівський фальшивомонетник – Хіларі Безновскі. Саме Безновскі виготовляв монети, при чому на обладнанні, яке сам придумав та зінсталював у помешканні Шустера.

Гіпсові форми, метал, кислоти для виплавки, хімію для посріблення та інше – все це на підпільному виробництві виявили слідчі. Окрім Шустера і Безновського, арештували ще одного їх спільника – Олександра Рабе зі Львова. Він займався транспортуванням “товару” з Брюхович до Львова. Збували шахраї фальшиві злоті у магазинах, де за копійки купували товар, отримуючи від продавців решту вже у справжніх грошах.

Від цього чимало торговців постраждало не лише через грошову втрату, але й тому, що клієнти доносили на них владі, мовляв, обдурюють їх продавці даючи решту фальшивими 10-тизлотними монетами. Фальшивомонетний промисел розкривався поліцією у Брюховичах не вперше. Вже і до вищеописаного випадку Брюховичі, було, прославились фактом існування тут фабрики з виготовлення фальшивих американських доларів. Виконавцем тодішніх фальсифікатів був інженер Пайкарт, доцент Львівської політехніки.

В процесі, вину з доцента, таки, зняли, бо для свого захисту взяв за основу версію, що фальшував американську валюту виключно в експериментальних цілях.

Джерело: газета “Chwila”, 30.01.1931.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі