Як у Львові купаються на Водохреща. Фоторепортаж

Тетяна Барва | 19 січня 2022, 12:39 Львів
Share Button
Фото: "Діла"
19 січня в Україні відзначають важливе християнське свято – Водохреще. У цей день безліч вірян пірнають в ополонки, вірячи у цілющу силу освяченої води.

Цьогоріч однією з локацій для купання у місті став “Горіховий гай”. Львів’янам не завадили погодні умови і мешканці скупались в освяченій водоймі. Про це повідомляє кореспондентка “Діла”.

Серед тих, хто занурювався у водойму в “Горіховому гаю”, досвідчений пірнальник Денис. Чоловік каже, такі зимові купання зміцнюють імунітет і здоров’я. Головне – правильно підготуватися.

“Я купаюся вже 7 рік, головне підготуватися до цього. Краще пробігтися для покращення кровообігу перед занурюванням. Взагалі холодна вода корисна для організму, для зміцнення імунітету. У майбутньому планую не порушувати традицію”, – зазначає Денис.

“На місці чергують рятувальники, є пожежна машина, дивимося, щоб був порядок. Загалом дійство відбувається з 9 до 20 години. На щастя, все проходить успішно без нещасних випадків”, – розповідає головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Назарій Клян

На території люди можуть загрітися гарячими напоями та кулішем.

“Я купаюся лише другий рік, але враження дуже хороші. Цьогоріч було тепліше і легше пірнати, бо минулого року було – 20. Декілька днів перед зануренням приймаю контрастний душ. Після купання гріюсь теплим чаєм, сподіваюсь, що наступного року теж потраплю на таке дійство”, – розповідає львів’янка Яна.

Перед занурюванням священники освятили водойму.

“Зараз церква каже, що це запозичені звичаї, але з іншого боку це дає можливість людям зібратись разом, вшанувати традиції. Ми вже організовуємо це 8 років поспіль. Стараємось зробити зручну локацію, щоб люди мали де переодягнутися, сісти, зігрітися гарячими напоями, спілка ветеранів АТО будуть варити куліш.
Сам я перший раз пірнав 15 років тому, виїжджав на різні водойми. Також в нас є інформаційні дошки як правильно поводитися на воді, пірнати, за цим теж стежать рятувальники”, – каже організатор дійства Андрій Породко.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі