Як виглядатиме будівля страхового товариства “Дністер” у Львові після реставрації: візуалізація

03 серпня 2021 Культура, Львів
Share Button
Фото: Георгій Корнєєв
У Львові триває реставрація будівлі страхового товариства "Дністер".

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку повідомив головний спеціаліст-архітектор відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища ЛМР Георгій Корнєєв.

“Ми звикли бачити «Дністер» на Руській кольору «львівської» охри з легким оливковим відтінком, і здається, що це так було вічно. І дійсно у поєднанні плитки Лушпинського цей відтінок виглядає доволі гармонійно, враховуючи колористику кахлярства Фабрики Левинського. Але насправді фасад первинно не був вкритий вапняною фарбою одного кольору і мав трохи інший тон та текстури. Нашарування звичної нам фарби виникли внаслідок ремонтів 1936, 1940-х та 1978 рр”, — пише архітектор.

Чоловік зазначив, що при розчистці на декорі несподівано виявили блакитний колір.

Спочатку навіть припустили, що  Обмінський та Левинський взяли за основу колористику Отто Вагнера.

“Сенсації про біло-синій «Дністер» не відбулось. Після детального дослідження всього фасаду, дійшли до висновку – захисне покриття декору з часом вступило в хімічну реакцію + «набрало» сажі. Пізніше, імовірно 1930-ті рр., декор просто перекрили білим вапняним ґрунтом, що у свою чергу, при змішанні із сажею дав дифузійний шар блакитного відтінку.

Основне тло фасаду вкрите вапняною штукатуркою з чистовим колорованим шаром 3-5мм із домішком темної охри. Декор рослинного орнаменту виконано з темного романцементу, а сандрики, тяги, півкруглі русти – зі світлого з імітацією «під камінь». 

“Просто з підбором кольорів ніколи не буває, особливо коли будівля має декілька фасадів на різні сторони світу. Тут важливо вибрати такі відтінки, які будуть так само ієрархічно виглядати при різній освітленості і на всіх фасадах. Майже 2 тижні знадобилось, щоб зробити викраски, провести аналіз візуального сприйняття та поєднання відтінків і тонів у різні години доби, при різній освітленості. Визначити ідеальний відтінок, що буде сумісний з майолікою,” — додає Георгій Корнєєв.

За результатами аналізу вже здійснили кориговану кольорову розкладку опорядження фасаду.

Та, каже Корнєєв, найскладніше ще попереду.

До слова, реставраційні роботи виконуються на замовлення Управління охорони історичного середовища

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі