Як зменшити споживання алкоголю: поради

10 квітня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Алкогольні напої в житті багатьох людей займають непересічне значення.

Весела вечірка з друзями? Хороший час для чарки. Був напружений день? Здається, стрес допомагає зняти келих червоного. А якщо в гості запросили? Потрібно купити пляшечку, точно!

“Алкоголь став невіддільною частиною культури людей. Проте, не варто забувати, що ризик вживання випивки переважає її потенційну користь. «Рекомендованої» дози алкоголю не існує”, – повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Результати дослідження щодо поширеності основних факторів ризику неінфекційних захворювань STEPS в Україні показали:

  • кожна п’ята людина (з опитаних, 19,7 %) вживала 6 і більше доз алкоголю за один епізод вживання, що перевищує норму;
  • кожен 8-й респондент (12,7 %) не зміг припинити пити після початку вживання;
  • кожен 10-й (10,8 %) наступного дня не зміг виконати те, що зазвичай від нього очікували.

Міжнародний медичний журнал The Lancet дослідив, що будь-який рівень вживання спиртних напоїв веде до втрати здоров’я. Існує пряма залежність розвитку небезпечних захворювань від випитих доз алкоголю. Наприклад, чим більше спиртного вживає людина, тим вищим стає ризик онкологічних захворювань.

Лікарі пропонують подумати над тим, як змінити свій спосіб життя та зменшити споживання спиртного:

  • Зробіть перерву від вживання алкоголю. Перерва — це хороший спосіб почати менше пити. Утримайтеся від спиртних напоїв на тиждень чи місяць та простежте за станом здоров’я. Важко робити довгі перерви? Починайте з 1–2-х днів на тиждень. Ми у вас віримо!
  • Уникайте «тригерів». Подумайте, що викликає у вас бажання пити? Люди та місця можуть спонукати до чарочки. Намагайтеся їх уникати або практикуйте способи ввічливої відмови. Ваше здоров’я важливіше!
  • Звільніть своє житло від алкогольних напоїв. Доведено, чим більше алкоголю ми купуємо, тим вища ймовірність випити його раніше, ніж мали намір. Нехай в оселі буде менше спиртного або краще взагалі не купувати такі напої додому. Це допоможе утриматися від спокус.
  •  Боріться зі стресом здорово. Алкоголь не допомагає боротися зі стресовим станом. Найкращий спосіб перестати нервуватися — прогулюватися на свіжому повітрі, займатися спортом, вести активний спосіб життя, наповнюватися позитивними емоціями та збалансовано харчуватися. Важко почати, але варто спробувати! Вам точно сподобається.
  • Вживайте безалкогольні напої. Це хороша альтернатива, до того ж асортимент такої продукції вельми різноманітний.

“Веселитися та отримувати насолоду від життя можна й потрібно на тверезу голову, щоб було що згадати. Бережіть своє здоров’я”, – зазначили у ЦГЗ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі