Якщо Росія нападе на Україну, Китай теж постраждає – Білий дім

07 лютого 2022, 08:11 Політика
Share Button
Джейк Салліван
Якщо Росія заручиться підтримкою Китаю при вторгненні в Україну, Пекін буде за це покараний і також понесе сильні економічні втрати.

Про це заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, повідомляє американський телеканал NBC News, передає Слово і діло.

«Ми вважаємо, що Пекін в кінцевому підсумку візьме на себе частину витрат, пов’язаних з російським вторгненням в Україну, і що вони повинні підрахувати це, розглядаючи свої домовленості з російським урядом протягом наступних кількох тижнів» – заявив він.

Салліван додав, що спрямовані проти РФ санкції матимуть вплив на безпосередньо на Китай хоча б у тому, що вони вдарять по російській фінансовій системі, яка щільно пов’язана з Китаєм. А якщо Китай підтримає Росію або ігноруватиме західні санкції проти РФ, йому також дістанеться своя частка обмежень.

«Якщо Росія вирішить рухатися вперед, це призведе не тільки до стратегічних втрат Росії, але і якщо Китай підтримає її, це призведе до певних втрат Китаю в очах усього світу, в очах Європи та в очах інших країн, які зараз дивляться і посилають чіткий сигнал, що вони воліли б бачити дипломатію, а не війну» – резюмував він.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі