Японія зливатиме радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма» у море

18 жовтня 2020
Share Button
Фото з вільних джерел
Влада Японії планує вилити у море відфільтровану радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма». У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) кажуть, що це цілком безпечно, але рибалки переживають, що ніхто не захоче купувати в них вилов.

Рішення про спуск води зі станції в море можуть ухвалити вже цього місяця, повідомляє Громадське.

Влада Японії вже протягом 7 років обдумує, як утилізувати воду, яку використовували для охолодження АЕС під час аварії на станції у 2011 році.

Станом на вересень 2020 року на АЕС накопичилось 1,23 мільйона тонн води, всього заповнені 1044 резервуари. Цю воду обробляють системи обробки рідини ALPS: з рідини видаляють більшість шкідливих речовин, окрім відносно малотоксичного тритію.

Очікується, що до літа 2022 року місце в резервуарах АЕС закінчиться, а обсяг забрудненої води збільшиться приблизно на 170 тонн в день. Серед найбільш «реалістичних варіантів» чиновники називали саме утилізацію радіоактивної води в морі або її випаровування.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гросс вже схвалив злиття води з АЕС «Фукусіма» у море. За його словами, це стандартна практика для атомних електростанцій, а рівень забруднення відходів цілком відповідає нормам.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі