Є підстави вважати, що ми виходимо із кризи – міністр фінансів

09 липня 2020, 17:35 Економіка
Share Button
Фото з відкритих джерел
В уряді вважають, що Україна пройшла критичну стадію економічної кризи, і вийшла на відновлення.

Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає, що економіка України не впаде сильніше, ніж у розвинених країнах світу. Про це він заявив в інтерв’ю газеті “Сьогодні”.

“Є підстави вважати, що ми виходимо із кризи. МВФ дає нам 8,2% падіння ВВП, раніше давав 7,7%. Ми вважаємо, що 4,8% – реальний показник. Подивимося за підсумками другого кварталу. Важкими місяцями були квітень і травень. У червні вже запустилися економічні процеси. Немає підстав вважати, що падіння економіки у нас буде більшим, ніж у розвинених країнах”, – зазначив Марченко.

Він пояснив, що Україна не так сильно, як провідні країни світу, “інтегрована у найбільш постраждалі від пандемії економічні ланцюжки”, водночас ринки для реалізації української експортної продукції збереглися.

“Падіння цін на руду й метал не таке сильне, як на нафту і газ. Тому для нас, з точки зору зовнішніх позицій, ситуація не настільки вразлива, як для інших країн. Вважаю, ми гідно вийдемо із цієї складної ситуації”, – підкреслив міністр.

Марченко також заявив, що в умовах епідемії й карантину “багато втратив малий і середній бізнес, але статистика свідчить про те, що цифри реєстрації нових фізосіб-підприємців уже вийшли на докризовий рівень”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі