ЄСПЛ визнав факт етнічних чисток під час російського вторгнення у Грузію 2008 році

21 січня 2021 Життя, Світ
Share Button
Фото: з відкритих джерел
Європейський суд з прав людини визнав, що під час вторгнення у Грузію у 2008 році російська сторона використовувала практики етнічних чисток проти грузинського населення.

Відповідне рішення було опубліковане пресслужбою ЄСПЛ.

Cуд дійшов висновку про достатність доказів адміністративної практики вбивства мирних жителів, підпалів і грабежів будинків в грузинських селах в окупованій Південній Осетії та “буферній зоні”. Судді підкреслили, що грузинське населення регіону стало мішенню утисків саме як етнічна група.

Зокрема, зазначається, що близько 160 етнічних грузинів утримувалися у місцях обмеження волі з грубими порушеннями міжнародного законодавства та жорстоким поводженням. У суді також підкреслили факти розграбування грузинських шкіл та бібліотек, залякування викладачів та учнів.

Крім того, після конфлікту сепаратисти Південної Осетії і Абхазії відмовили багатьом грузинам в праві повернутися додому. В цілому, Росія і сепаратисти перешкоджали поверненню близько 23 000 етнічних грузинів до своїх домівок.

Обвинувачувальні рішення ЄСПЛ у справі проти Росії були підтримані суддями або одноголосно, або зі значною перевагою голосів – 16 до одного.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі