Євген Магда: Скорочення кількості нардепів до 300 — популізм з особливим цинізмом

18 січня 2021 Життя, Політика
Share Button
Фото: dsnews.ua
14 січня комітет з правової політики Верховної Ради рекомендував до ухвалення законопроєкт №1017, який передбачає зменшення складу парламенту до 300 депутатів.

Про плюси й мінуси розповів директор Інституту світової політики Євген Магда, в інтерв’ю dsnews.ua.

“Влада пропонує речі, які традиційно користуються популярністю у пересічних українців. Ну це ж класно: зменшити кількість депутатів, а ще й урізати їм зарплату, і ще багато чого. Команда Зеленського зараз активно маніпулює, китайський досвід намагається перетягти сюди з соціальними кредитами та іншими речами. Можна звертати увагу на багато різних моментів, але проводити будь-які політичні реформи на голодний шлунок досить проблематично, і у владі про це добре знають.”, – розказав Євген.

Зазначається, що єдиний плюс від скорочення — це фіксація того, що чисельність у 450 депутатів, яка нам дісталась від Верховної Ради УРСР, зараз не зовсім актуальна: кількість населення зменшилась, а депутатів стільки ж, як і було. Насправді коефіцієнт корисної дії депутатів від їхньої кількості в Раді не залежить, але є очевидний мінус: пересічному виборцю буде складніше спілкуватися та знаходити спільну мову з народними обранцями, якщо їх стане на третину менше.

“Будь-яка людина, яка вивчала основи філософії, розуміє, що для переходу кількості в якість потрібен час. Тому будуть говорити про економію на витратах на депутатів. Однак розмова про економію на парламенті, а з іншого боку — збільшення витрат на Офіс президента, МВС, Офіс генпрокурора, виглядає досить смішно. Тому я не бачу якихось серйозних переваг та перспектив у цієї ініціативи, це “інформаційна бомба”, яка дозволяє привернути увагу суспільства.”, – сказав Магда.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі