Єврокомісія виділить 1,5 млн євро на підтримку українських жертв сексуального насильства

13 травня 2022, 20:02
Share Button
Фото: ілюстративне
Європейська комісія анонсувала виділення 1,5 мільйона євро на підтримку українців, які внаслідок вторгнення рф стали жертвами сексуального та гендерного насилля.

Про це повідомляє УНН, посилаючись на сайт Єврокомісії.

ЄС підписав контракт з фондом ООН у сфері народонаселення про надання негайної гуманітарної допомоги жінкам і дівчатам в Україні, зокрема постраждалим від сексуального та гендерного насильства внаслідок вторгнення рф.

“Зростання та достовірні звинувачення про зґвалтування та сексуальне насильство, використані під час російського вторгнення в Україну, надзвичайно тривожні. Ми також дуже стурбовані зростанням ризиків торгівлі людьми та сексуальної експлуатації. Такі жахливі злочини можуть мати руйнівні наслідки для фізичного та психічного здоров’я жертв. Ось чому ми працюємо над тим, щоб доступ до медичної допомоги для тих, хто тікає з України в ЄС, також охоплював психічне здоров’я, адаптоване до потреб жінок, які пережили травми та гендерне насильство. Нашим пріоритетом є надання допомоги жертвам і забезпечення того, щоб винуватці цих жахливих військових злочинів були притягнуті до відповідальності”, – зазначила комісар з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес.

Відомо, що через незаконне вторгнення росії близько 7,7 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами в Україні та понад 6 мільйонів людей, які втекли з країни, переважна більшість із них жінки та діти.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі