Єврокомісія виступила за додаткові обмеження щодо поїздок

25 січня 2021
Share Button
Фото з відкритих джерел
Країнам ЄС пропонують запровадити більш жорсткі обмеження щодо поїздок громадян та більш суворі вимоги щодо тестування і карантину для тих, хто прибуває з регіонів підвищеного ризику.

Єврокомісія пропонує запровадити більш жорсткі обмеження щодо поїздок всередині ЄС, а також за його межі. Також пропонують ухвалити більш суворі правила тестування і карантину для тих, хто прибуває з регіонів підвищеного ризику. Про це повідомляють на сайті DW.

“Ситуація в Європі вимагає від нас складних , але необхідних рішень – ми повинні забезпечити безпеку і зупинити необов’язкові поїздки. Сьогодні ми представили нові норми поїздок до Євросоюзу” – написала в понеділок, 25 січня, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursuls von der Leyen) на своїй сторінці у Twitter.

За попередньою інформацією, Єврокомісія хоче запровадити новий термін для “кольорової ідентифікації” зон ризику в ЄС. До зеленого, помаранчевого або червоного кольорів пропонують додати також темно-червоний колір. Цей колір для регіонів з найвищим рівнем епідемічного ризику – з понад 500 випадками заражень на 100 тисяч жителів.

Єврокомісар з питань юстиції і верховенства права Дідьє Рейндерс вважає, що нове зонування має бути запроваджене впродовж двох тижнів. Він пояснив, що на даний момент практично вся територія Євросоюзу входить в санітарну червону зону, тому з’явилася необхідність створити нову категорію, аби виділити регіони з більш високим рівнем епідемічного ризику. Також додав, що Єврокомісія категорично не рекомендує здійснювати поїздки до зон з високим ризиком зараження.

“Що стосується поїздок до зон високого ризику і з них: всі необов’язкові поїздки в ці зони повинні бути суворо не рекомендовані, це також стосуватиметься поїздок всередині Євросоюзу і навіть всередині окремих держав ЄС”, – заявив він.

Відповідно до опублікованих пропозицій Єврокомісії, всі особи, що в’їжджають в країни ЄС, повинні представити негативний тест на коронавірус, зроблений мінімум за три дні до виїзду. Для громадян ЄС може бути зроблено виняток – вони можуть зробити тест відразу після прибуття. При цьому незалежно від результату тесту, після прибуття необхідно витримати самоізоляцію тривалістю до 14 днів – конкретні терміни карантину повинні уточнити країни ЄС.

Єврокомісарка питань внутрішньої політики Йлва Йоганссон, коментуючи у Брюсселі нові рекомендації від ЄК, наголосила, що громадянам третіх країн наполегливо не рекомендують їхати до країн Європейського Союзу без нагальної потреби.

“Комісія ухвалила нові рекомендації щодо поїздок із третіх країн. Вони засновані на змінах в епідеміологічній ситуації, що сталися за останні тижні та місяці. Наполегливо потрібно не радити їздити, якщо це справді не важливо, особливо з і до регіонів із високим рівнем ризику, доти, доки епідеміологічна ситуація значно не покращиться… Не приїжджайте, якщо це лише справді необхідно. Якщо це необхідно – у цьому разі ми просимо держави-члени застосувати додаткові заходи”, – сказала вона.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі