Європейський суд виписав штраф Україні за спалення наметового поселення ромів

07 квітня 2021 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Як стало відомо, вирок було винесено у справі за позовом ромки Ріти Пастрами, яка мешкала у наметовому поселенні ромів у Києві. Суд присудив штраф у вигляді 2,7 тисячі євро.

Про це повідомляє пресслужба ЄСПЛ, як передає Mukachevo.net.

За попередніми даними, Ріта Пастрам, яка мешкала у наметовому поселенні ромів у Києві неподалік залізничної платформи «Лівий берег» по вулиці Березняківська у 2012 році, винесла відповідний позов.

Тоді, за її словами перед чемпіонатом з футболу “Євро 2012” у поселення прийшли невідомі люди та залякували їх, палили намети аби ті поїхали звідки прийшли. Близько сімдесяти мешканців ромського табору після нападу поїхали.

Ріта розповідала, що впізнала у нападниках правоохоронців, але поліція це офіційно зеперечила.

Після цього вона звернулась до ЄСПЛ, вказуючи на порушення кількох статей, і тепер цей випадок був оцінений як порушення права на приватне життя.

Як повідомила адвокатка Центру стратегічних судових справ Української Гельсінської спілки Олена Сапожнікова, яка представляла інтереси жінки в суді, позивачка не зможе отримати компенсацію, оскільки померла влітку 2018 року. Компенсація буде солідарно розділена між трьома її малолітніми дітьми, що перебувають під опікою держави та приватних осіб.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі