Євросоюз планує створити військову місію в Україні

03 жовтня 2021, 10:11 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Європейський союз розглядає можливість створення в Україні своєї військової навчальної місії на тлі напружених відносин між Києвом та Москвою.

Про це повідомляє газета Welt am Sonntag із посиланням на внутрішній документ Європейської служби зовнішніх зв’язків (EEAS).

У документі зазначається, що створення місії стане “вираженням солідарності з Україною з урахуванням тривалої військової активності Росії” біля українських кордонів і в окупованому Криму.

Місія матиме назву “Військова консультативна та навчальна місія ЄС в Україні” (EU Military Advisory and Training Mission Ukraine, EUATM), передає Суспільне.

За даними видання, на створенні військової місії ЄС в Україні наполягають Литва, Латвія, Естонія, Польща, Румунія і Словаччина. Цю ініціативу підтримують також Швеція і Фінляндія.

Наприкінці липня міністри закордонних справ та оборони України написали конфіденційного листа головному дипломату ЄС Жозепу Боррелю з проханням про створення військової навчальної місії ЄС.

Крім того, у робочому документі EEAS згадується ще три шляхи, за допомогою яких ЄС може сприяти покращенню військових можливостей української армії. Зокрема, пропонується розширити Консультативну місію з питань реформування сектору цивільної безпеки (EUAT Україна), яка існує з 2014 року.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі