Євросоюз відновить вільний в’їзд для українців

14 липня 2021 Світ
Share Button
Ілюстративне фото
Посли Європейського Союзу розширили список третіх країн, з яких дозволено в'їзд. Обмеження запропонували скасувати для України.

Про це повідомив журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк в Twitter.

“Сьогодні посли ЄС вирішили додати Україну в рекомендований список третіх країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки в ЄС”, – йдеться в повідомленні.

При цьому він вказав, що офіційно список оновлять 15 Липня. Раніше до переліку країн, з яких дозволено в’їзд, внесли Молдову, Вірменію та Азербайджан.

Минулого разу список оновлювався 1 липня. Тоді “безпечними” були визнані Канада, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Бруней, Йорданія, Косово, Молдова, Чорногорія, Катар і Саудівська Аравія.

Критерії для визначення “безпечних” країн включають епідеміологічну ситуацію та загальну відповідь на COVID-19, а також надійність інформації про захворювання та її джерел. За вимогами ЄС, рівень захворювання повинен бути нижче 100 нових випадків за 14 днів на 100 000 населення.

Дане рішення може поширюватися на країни, які асоційовані з Шенгеном – Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія.

Пізніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що ЄС додав Україну до рекомендованого списку “безпечних” країн.

“Євросоюз включив Україну до так званого “зеленого списку” і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців. Кінцеве рішення – за державами-членами, але фактично ЄС дав зелене світло, аби українці могли безперешкодно їздити до Європи. Це відновлення повноцінної дії безвізу”, – сказав Шмигаль на засіданні уряду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі