З 1 серпня на Львівщині заборонено ловити раків

31 липня 2021 Світ тварин
Share Button
Фото з відкритих джерел
У період з 1 серпня по 15 вересня 2021 року у водоймах Львівської області буде встановлено заборону на будь-який лов раків під час їх другої линьки.

З відповідним наказом Управління Держрибагентства у Львівській області можна ознайомитись на сайті Львівського рибпатруля

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі