З українських в’язниць на фронт пішло понад 360 осіб

17 травня 2022, 11:53 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
В Україні вже відбулося три хвилі помилувань осіб, які виявили бажання піти захищати Україну від російської агресії.

У рамках цих хвиль з місць позбавлення волі було звільнено 363 людини.

Про це 17 травня повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону, передає ТСН.

“363 особи були звільнені з місць позбавлення волі. Такому звільненню передувала тривала процедура оцінки. Ми випускали лише тих, де переконалися, що такі особи не становлять небезпеку для суспільства і там, де дійсно була можливість задіяти їх у обороні нашої держави”, – розповів він.

Очільник Мін’юсту зазначив, що не обійшлося і без курйозів. Декілька осіб, які написали заяви на помилування та хотіли піти на фронт, коли вийшли і побачили бусик тероборони, який за ними приїхав, – одразу передумали. “Це були одиничні випадки. Усі інші опинилися у рядах ЗСУ або територіальної оборони і захищають нашу державу”, – наголосив Малюська.

Він також повідомив, що після закінчення війни повертати помилуваних до в’язниці не будуть.

“Єдине що – у нас немає домоклового меча над їхньою головою, якщо раптом війна закінчується чи строк контракту – то ви повернетеся до в’язниці. Як правило, це стосувалося тих осіб, строк відбування покарання яких був на завершальному етапі. Тому повертати їх назад немає сенсу, оскільки вони точно втратили суспільну небезпеку”, – додав міністр та сказав, що наразі потреби у четвертій хвилі помилування немає, таких запитів від ЗСУ не надходило.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі