З України в РФ намагались вивезти старовинні монети та наконечники стріл

28 листопада 2021 Життя
Share Button
Фото митниці
Для перетину кордону чоловік обрав пішу смугу.

Харківські митники завадили вивезенню із України колекції культурних цінностей.

Про це повідомляє Харківська митниця у своєму Facebook.

Так, у пункті пропуску “Гоптівка” співробітники митниці виявили та вилучили колекцію культурних цінностей – сотні монет, датованих 1761-1879 роками, металеві наконечники стріл, підкови, фляги, гудзики, медалі 1857-1919 років, паперові гроші випуску газети 1917–1940 років.

Усі ці предмети громадянин України намагався завезти до Російської Федерації, обравши пішу смугу руху. Під час усного опитування він повідомив митникам, що він не має предметів, заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України.

Але при огляді багажу любителя старовини у його валізі та рюкзаку знайшли цілу колекцію культурних цінностей. За словами чоловіка, всі предмети належать йому, дозвільних документів на їхнє переміщення він не має, і він не знав, що ці предмети підлягають декларуванню.

“Харківська митниця неодноразово роз’яснювала порядок переміщення предметів з ознаками старовини через митний кордон України та вкотре закликає громадян дотримуватись усіх вимог митного законодавства”, – зазначили представники митниці.

На порушника склали протокол за ст.472 Митного кодексу України, а предмети старовини вилучили. Вся колекція буде відправлена ​​на експертизу для визначення вартості та цінності.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі