З’явилися перші результати опитування Зеленського

26 жовтня 2020 Політика
Share Button
Фото - з відкритих джерел
Соціологічна група "Рейтинг" представила результати опитування, які проводилися в день виборів, щодо 5 запитань президента Володимира Зеленського до українців.

Дані було оприлюднено в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”, пише Obozrevatel

Згідно з результатами:

  • 81% українців підтримують довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах, 16% – не підтримують.
  • 45% підтримують створення на Донбасі вільної економічної зони, 43% – не підтримують, 12% – не визначилися.
  • 95% згодні з тим, що потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді, 4% – не підтримують.
  • 70% схвалюють легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих, 24% – не підтримують.
  • 78% вважають, що Україні потрібно порушувати питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, 10% – не підтримують, 12% – не змогли відповісти.

Фото – Obozrevatel

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що опитування, які проводилися поза виборчою дільницею після голосування, зокрема екзит-поли, не суперечать закону України.

“Опитування поза виборчою дільницею не порушує закон України, оскільки, не ідентифікує особу так, як це потрібно в бюлетені, не розкриває персональних даних. Крім того, громадяни за бажанням можуть брати чи не брати участь в опитуваннях, це не є обов’язковим”, – наголосив Аваков.

Які наслідки опитування для України

В Офісі президента України вже повідомили, що опитування Зеленського не матиме юридичних наслідків, а стане лише одним із “інструментів демократії”.

На думку ОП, така анкета дасть українцям змогу висловитися про те, що важливо для нашого суспільства, без “втручання ангажованих експертів і політиків, схильних до маніпуляцій”.

Водночас соціолог Андрій Єременко пояснив, що це опитування не має відношення до соціології, а ймовірніше несе політичний контекст.

Поміж тим, всього 43% населення висловили свою довіру до опитування. Водночас найбільший рівень довіри до опитування Зеленського висловили виборці партії “Слуга народу” – 87% респондентів.

Крім того, порівну опитаних українців вважають, що опитування президента – це “щирий намір” і “політична технологія” – по 44%.

За словами журналіста і військового експерта Юрія Бутусова, партія “Слуга народу” порушує ст. 51 і 52 Виборчого Кодексу України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі