За два тижні вартість електроенергії для промисловості зросла в 2 рази

12 листопада 2020 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Зростання споживання електроенергії з початком холодів привів до двократного зростання ціни на електроенергію для промислових споживачів.

Про це повідомив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

“Якщо 25 жовтня 1 МВт-год коштував 862,75 грн, то на 12 листопада – вже +1643 грн. Так дорого електроенергія в поточному році ще не коштувала”,  – написав Іллічов на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він також звернув увагу на те, що 10 листопада частка ТЕС у виробництві електроенергії була вища за частку АЕС, що траплялося вкрай рідко.

“У чому причина? Зараз відключені від енергосистеми 5 з 15 енергоблоків на АЕС. А саме у атомної генерації дешева енергія. З настанням зими попит на електроенергію продовжить рости, за прогнозами держкомпанії “Укренерго”. І якщо не запустити в роботу простоюють блоки атомних електростанцій – електроенергія продовжить дорожчати “, – зазначив він.

На думку Іллічова, в такому випадку виробництво стане збитковим для цілого ряду галузей промисловості і його доведеться зупиняти.

“Таких цінових і тарифних стрибків ніякої бізнес просто не витримає! Це призведе до того, що тисячі людей втратять коштів для існування.Федерація, представники промислових підприємств сподіваються на виконання урядом доручень президента Володимира Зеленського про невідкладні заходи щодо врегулювання ситуації на енергоринку. Це перш за все запуск потужностей НАЕК “Енергоатом “.

Він збільшить частку атомної генерації в загальному енергобалансі і стабілізує ціни на ринку електроенергії України. потенціал виробництва НАЕК “Енергоатом” становить близько 95 млрд. КВт * год на рік, однак в енергетичному балансі на 2021р. чомусь заплановано згенерувати тільки 75,2 млрд. КВт * год “, – підкреслив Іллічов.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі