За останні 25 років в Україні зникло близько сотні річок

01 серпня 2021 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Основною причиною нестачі питної води є злив відходів підприємствами.

Якщо така тенденція продовжиться, то Україна до 2050 року зіткнеться з гострою нестачею питної води, розповів голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, передає УНІАН.

Причина не тільки в змінах клімату, а й у порушеннях природоохоронного законодавства – забрудненні, засміченні річок, нераціональному використанні водних ресурсів.

Як пояснив Мальований, забруднення річок відбувається й через те, що у великої кількості водовідводів немає закріпленого власника. Лише у Києві є понад 3 тис. км таких мереж без власника. Це дає підприємствам можливість зливати в Дніпро відходи без очищення. Промислові підприємства, які не мають сучасного очисного обладнання, зливають в річки відходи, що містять ртуть, залізо і навіть радіоактивні частинки.

Незаконна сільськогосподарська діяльність також призводить до того, що в підземні води потрапляють відходи. Це залишки добрив, хімікатів та інше, що також призводить до забруднення стічних вод, пояснив голова Держекоінспекції. Також він розповів, що з несанкціонованих звалищ в воду змивається пластик, що також призводить до забруднення річок.

Через це, за словами Мальованого, вже до 2050 року в Україні може гостро постати проблема нестачі чистої води.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі