За яких умов можуть перенести місцеві вибори в Україні?

28 вересня 2020 Життя
Share Button
Фото ілюстативне
Невдовзі українці обиратимуть місцеву владу і вперше голосування відбуватиметься в умовах пандемії.

Утім COVID-19 не сталв причиною для скасування виборів, пише 24 канал.

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, вибори можуть перенести лише, якщо більшість регіонів потрапить до червоної зони. Але тоді може постати необхідність запровадження надзвичайного або воєнного стану.

Координаторка громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська зазначила, що про надзвичайний стан наразі не йдеться. Відповідно не можна прогнозувати, чи буде ситуація покращуватись, чи погіршуватись, сказала вона

Аби зробити виборчий процес максимально безпечним, Кабмін затвердив порядок проведення виборів в умовах карантину:

  • на вході на дільницю виборцям мають вимірювати температуру;
  • потоки людей на вході та виході повинні розділити;
  • обов’язковим є носіння маски;
  • в приміщенні мають нанести розмітку для дотримання дистанції;
  • при вході повинні бути антисептики;
  • кожні 2 години будуть проводити дезінфекцію дверних ручок, поручнів та сидінь;
  • кожні 4 години робитимуть вологе прибирання.

Ті, хто перебуватиме 25 жовтня на самоізоляції теж зможуть проголосувати. Для цього необхідно буде подати заяву та довідку з медичної установи не пізніше, ніж о 20 годині 23 жовтня. У день виборів до них прийдуть члени виборчої комісії із бюлетенем та скринькою. Насамперед 3 члени комісії повинні їхати зі скринькою до тих людей, які не мають змоги самі пересуватися, тобто до осіб з інвалідністю. А потім – по тих заявах, які зроблять люди, що перебувають на обсервації через хворобу.

Нові правила хочуть закріпити і на рівні закону. Зокрема, хочуть передбачити й окрему кабінку та скриньку для виборців із ознаками ГРВІ чи температурою. У комітеті виборців підрахували, що на все це потрібно приблизно 200 мільйонів гривень.

Україна не перша країна, яка проводитиме вибори в період пандемії коронавірусу. У сусідній Польщі обирали президента, і віддати свій голос прийшли рекордні майже 70 % населення. А у Південній Кореї провели парламентські вибори, явка на них була найвищою за останні 28 років.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі