Закарпатські депутати вимагають у Зеленського скасувати санкції проти каналів Медведчука

11 лютого 2021 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Депутати Закарпатської облради від чотирьох фракцій звернулися до президента з вимогою скасувати санкції до нардепа ОПЗЖ Тараса Козака, що привели до припинення мовлення "112 Україна", "NewsOne" і ZIК

Про це йдеться в зверненні депутатів Закарпатської обласної ради VIII скликання, оприлюднене закарпатським виданням Перший.com.ua.

Дане звернення підписали представники 4 із 8 фракцій облради: партій “Опозиційна платформа – За життя”, “За майбутнє”, “Команда Андрія Балоги” та “КМКС” Партії угорців України.

Вони заявили, що закриття трьох національних телеканалів – це “прецедент, не бачений в Україні за всі роки незалежност”, через який мільйони українців сотні тисяч закарпатців “залишилися без доступу до об’єктивної, критичної інформації” про процеси в Україні.

Автори звернення зазначили, що телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK є українськими юридичними особами, а Тарас Козак – громадянином України, тому закон “Про санкції” на них не поширюється.

Вони звинуватили президента у порушенні законодавства та цензурі, а накладення персональних санкцій на Тараса Козака назвали “репресіями та переслідуванням” за  політичними мотивами.

Підписанти з Закарпаття додали, що секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу говорив, що в основу санкцій лягли “припущення, які можуть не зовсім відповідати дійсності”.

На їхню думку, “накладення санкцій на українські компанії і громадянина своєї ж країни перекреслило всі демократичні принципи”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі