Юрій Раделицький

Юрій Раделицький

Депутат Львівської обласної ради, партія «За майбутнє»

Законопроект 5600 знищить фермерів

Юрій Раделицький | 19 липня 2021, 11:30 Думка
Share Button
Ілюстративне фото
Депутат Львівської обласної ради, доктор економічних наук Юрій Раделицький пояснює, що прийняття у другому читанні законопроєкту №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» негативно відобразиться на українській економіці.

Зазначений законопроект, серед іншого, містить норми, які спричинятимуть значне підвищення податкового навантаження на фермерів.

Так, наразі межа для розміру земельної ділянки, дохід від продажу сільськогосподарської продукції з якої не підлягає оподаткуванню на загальних підставах, складає 2 гектари. Законопроект передбачає суттєве її зниження – до 0,5 гектара.

Крім цього, на власників та орендарів сільськогосподарських угідь чекає запровадження «мінімального податкового зобов’язання» з 1 гектара сільськогосподарських земель – мінімальної суми податків, яку сплачуватиме особа, що отримує від використання такої землі доходи.

Викликає занепокоєння запропоноване у законопроєкті залучення до оподаткування земельним податком ділянок, право власності на які фізичною чи юридичною особою не оформлено, але вони фактичного використовуються (особливо у частині механізму прийняття рішень органами місцевої влади про встановлення факту такого користування).

При цьому за самовільно зайняту земельну ділянку, щодо якої прийнято рішення відповідним органом місцевого самоврядування, податкові зобов’язання нараховуватимуться у розмірі річної суми платежу. Фермерів, діяльність яких згідно з КВЕД-2010 відноситься до класів 01.47 (розведення свійської птиці), 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці), буде позбавлено права бути платниками єдиного податку четвертої групи.

Передбачається скасування пільги з ПДВ для платників податку, які здійснюють продаж житла на вторинному ринку.

На додачу, дохід, отриманий платником ПДФО від продажу нерухомості протягом звітного року третього та наступних об’єктів нерухомості, підлягатиме оподаткуванню цим податком за загальною ставкою – 18% (наразі чинною є ставка 5 %). Законопроєкт також передбачає скасування пільги з акцизного податку для «зеленої» електричної енергії в Україні.

Закликаю наших можновладців внести правки до законопроекту та забрати норми, які завдають шкоди розвитку фермерського господарства, простим громадянам – власникам житла та виробникам «зеленої енергетики».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі