Залишки української ракети “Зеніт” ймовірно зіткнулися з китайським супутником

18 серпня 2021
Share Button
Джонатан МакДауелл
Американський астрофізик Джонатан МакДауелл написав у своєму твітері про ймовірне зіткнення китайського супутника "Yunhai 1-02" з уламком української ракети "Зеніт". Їхні траєкторії пересіклися ще 18 березня о 07:41:19 за всесвітнім координованим часом.

Вчений відстежив траєкторію об’єкта 1996-051Q, який є уламком ракети “Зеніт”. Наразі зіткнення є лише припущенням експерта, але моделювання показують велику його імовірність.

Про це повідомляє 24 Канал.

Зіткнення ймовірно відбулось на висоті 780 кілометрів над містом Тромсе, що у Норвегії, при відносній швидкості 13,26 кілометра на секунду.

Симуляції показують, що після цього утворилося 37 уламків. Проте Yunhai 1-02, призначений для вивчення океанів, відстеження стихійних лих і виконання інших наукових завдань, уцілів. Він продовжує працювати й досі. Принаймні, про це свідчать дані американських військових.

Уламки зараз знаходяться на високих орбітах, але деякі їх відрізки перетинаються з орбітою МКС.

Супутник Yunhai 1-02 вивели на орбіту 25 вересня 2019 року за допомогою китайської ракети CZ-2D. Збирають ці супутники у Шанхаї, а використовуються для спостереження за атмосферними явищами.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі