Замість знесення незаконної каплиці львівський священник її розбудував

26 травня 2021 Львів
Share Button
Райадміністрація готує позов до суду про примусове знесення споруди.

Замість того, щоб розібрати незаконно облаштовану каплицю у районі Під Голоском, священник Православної церкви України (ПЦУ) Олексій Леонов розбудував її. Шевченківська районна адміністрація звернеться до суду, щоб знести незаконну споруду примусово. Якщо суд прийме позитивне рішення, то це буде перший випадок демонтажу сакральної споруди у Львові.

Про це пише zaxid.net.

Напередодні Великодня на вул. Малоголосківській з’явилась дерев’яна каплиця. Як виявилось, священник ПЦУ Олексій Леонов без дозволів облаштував каплицю у будівельному вагончику. Після публікацій у ЗМІ про цей випадок отець Олексій Леонов заявив, що готовий узаконити каплицю і отримати усі необхідні документи.

26 травня мешканці вул. Малоголосківської опублікували у Facebook фотографію оновленої каплиці отця Олексія Леонова. На фото видно, що будівельний вагончик пофарбували у білий колір, а на його даху встановили золотий купол з хрестом.

Керівник департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко розповів, що отець Олексій Леонов неодноразово обіцяв знести незаконну споруду.

«У нас було багато розмов і на кожній із зустрічей отець Олексій запевняв, що він розбере споруду. Спочатку обіцяв після Пасхи, потім ще пізніше. І так постійно відкладалось, поки ми не зібрали у міській раді розширену комісію за участі представників всіх інстанцій. Ми попередили отця, які будуть наслідки від таких дій. Отець одразу пообіцяв, що він забере споруду. Ми навіть запропонували отцю підписати меморандум про те, що ми допоможемо пройти усі юридичні процедури, а отець приведе у відповідність земельну ділянку. Ми потиснули руки, розійшлися, і от сьогодні мешканці Малоголосківської надсилають це фото», – каже Євген Бойко.

Шевченківська районна адміністрація готує позов до суду про демонтаж незаконної споруди.

«Отець Олексій Леонов незаконно, не маючи жодного погодження на використання цієї земельної ділянки поставив капличку. За останній тиждень там влаштовано купол з хрестом, завезено будівельне сміття. Ми будемо давати отцю попередження про те, що він незаконно встановив каплицю і подавати до суду про примусовий демонтаж», – заявила керівниця Шевченківської районної адміністрації Надія Банах.

Отець Олексій Леонов повідомив, що на початку травня сам звернувся у міську раду з проханням допомогти йому узаконити каплицю. За словами священика, незаконну будівлю він не розбирає бо не має, куди її перенести. Олексій Леонов також розповів, що ремонт каплиці зробив він разом із парафіянами.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі