Затриманий у Польщі ветеран АТО Ігор Мазур повернувся в Україну

14 листопада 2019 Політика
Share Button
Ігор Мазур
Ветеран війни на Донбасі та активіст Ігор Мазур, якого 9 листопада затримали польські прикордонники за запитом Росії, повернувся в Україну.

Про це у середу ввечері повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, а згодом підтвердила омбудсмен Людмила Денісова.

«Завдяки чіткій і професійній роботі органів української влади – Офісу президента, Офісу омбудсмана, українських дипломатів, народних депутатів, МВС, Національної поліції – Ігор Мазур («Тополя») повернувся в Україну», – написав Антон Геращенко у Facebook.

Завдяки чіткій і професійній роботі органів української влади – Офісу Президента, Офісу Омбудсмена, Українських…

Gepostet von Антон Геращенко am Mittwoch, 13. November 2019

За його словами, це стало можливим зокрема завдяки тому, що у день затримання Українське бюро Інтерполу за дорученням керівника МВС Арсена Авакова надіслало пакет документів, «які прямо свідчили про зловживання РФ своїм правом звернення до цієї міжнародної організації».

Антон Геращенко також подякував послу України у Польщі Андрію Дещиці, та додав, що «це невеличка, але перемога в гібридній війні, що веде проти нас Російська Федерація».

Перед цим посол Дещиця написав, що польський прокурор задовольнив клопотання України щодо Мазура.

Згодом факт повернення Ігоря Мазура в Україну підтвердила омбудсмен Людмила Денісова: «Щойно отримала підтвердження, що Ігор Мазур, співробітник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини на батьківщині!!! Консул особисто супроводжував його переїзд на територію України».

Ігоря Мазура затримали у польському прикордонному пункті пропуску «Дорогуськ». Підставою для цього стало опубліковане Росією в інформаційній системі Інтерполу орієнтування про розшук Мазура з метою арешту та подальшої екстрадиції до Росії.

За даними Міністерства у справах ветеранів, до Польщі він їхав на запрошення польського ексвіце-спікера.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков одразу заявив, що Росія вчергове використала інструменти Інтерполу для політичних переслідувань громадян України.

Пізніше його відпустили на поруки генерального консула України в Любліні. На час розгляду екстрадиційного запиту він жив у люблінському генконсульстві України.

Довідково.

Ігор Мазур – активіст партії УНСО.

У 1990-их роках воював у Абхазії на боці Грузії.

Активний учасник «Помаранчевої революції» та «Революції гідності».

У 2014-2016 роках воював на Донбасі у складі добровольчих батальйонів, а пізніше – як один з командирів 131-го розвідувального батальйону ЗСУ.

Після демобілізації продовжив активну громадську діяльність, став заступником голови партії УНА-УНСО.

Крім того, Ігор Мазур є головним спеціалістом офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини та має державні нагороди, отримані за участь у захисті незалежності та суверенітету України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі