Завдяки проєкту “Велика реставрація” дві львівські пам’ятки знову відкриті для відвідувачів

14 лютого 2021 Культура, Львів
Share Button
Фото: Олександр Ткаченко
Перші об’єкти відреставровані в рамках Президентської програми «Велика реставрація» приймають відвідувачів. Йдеться про Костел Капуцинів та галерею Возницького у Львові.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Фейсбук.

Культурні пам’ятки відреставровані в рамках Президентської програми «Велика реставрація».

Ткаченко розповів, що минулого року у Костелі Капуцинів впала частина даху. Як виявилося, він був перекритий ще у 1950-х роках. Ми у МКІП оперативно зреагували, і за підтримки Уряду та місцевої та обласної влади реалізували перший етап відновлення дахів: 2600 кв. м. конструкції були повністю замінені і забезпечені захистом від блискавок та пожежі, і додатково укріплені. Це дозволило врятувати понад 12 тисяч одиниць фонду. Також відреставрували сиґнатурку над основною частиною храму.

“Дах – це лише перший етап у роботах. Далі – реставрація фасадів монастиря та костелу, а ще всієї огорожі, двох каплиць та будівель, що входять у комплекс монастиря. Також є амбітні плани відновити і паркову зону і сам Олеськівський замок, що чекає свого часу з 1970-х”, – розповідає міністр.

Фото: Олександр Ткаченко

Крім того, міністр висловився і щодо галереї Возницького у Львові.

“Після реконструкції, що нещодавно завершилась, частково за кошти держави і за власні кошти – тут фактично була оновлена вся експозиція. Виглядає дуже затишно, атмосферно і цікаво.

У рамках співпраці тут відновили не тільки внутрішні екстер’єри та експозиції, а і зовнішні, включно із фасадами будівлі. 1/4 коштів на реставрацію надійшло від держави, а інші – галерея заробила сама. Інколи люди помилково вважають, що музей – інституція, яка не може гідно заробляти. Як виявляється, може, і навіть більше – спроможна підняти чималу суму, завдяки попиту”, – розповів Ткаченко.

Міністр зауважив, що Львівщина вже бачить перші реальні результати тісної співпраці громад і міністерства культури та інформаційної політики. Реставрація галереї та Костелу Капуцинів у Олеську – чудовий приклад того, що відновлення нашої спадщини і наповнення її новим змістом – працює.

Фото: Олександр Ткаченко

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі