Завтра розпочнеться рідкісний парад планет

03 липня 2020
Share Button
Фото: ілюстративне
Таке астрономічне явище стається приблизно раз на 170 років.

Надзвичайно рідкісне астрономічне явище, яке отримало назву “парад планет”, почнеться завтра, 4 липня 2020 року. Усі планети Сонячної системи опиняться по одну сторону від світила і “вишикуються” в ряд у невеликому секторі неба. Про це пише 5.UA.

Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і навіть карликова планета Плутон – усі будуть доступні в одній площині. Відбудеться майже ідеальне вирівнювання, кут відхилення буде досить малим.

Таке явище трапляється приблизно раз на 170 років, однак востаннє його можна було спостерігати всього 38 років тому – у 1972 році.

При цьому, “парад” за участю трьох планет відбувається приблизно двічі на рік, за участю чотирьох планет – раз на рік, з п’ятьма планетами – один раз на 19 років.

Однак таке планетарне вирівнювання не варто сприймати буквально. Оскільки вони ніколи не вирівнюються по одній абсолютно прямій лінії.

Із 4 липня вночі в небі неозброєним оком можна буде побачити Марс, Юпітер і Сатурн, а вранці – Венеру. Уран і Нептун можна буде спостерігати за допомогою телескопа. А от Меркурій побачити не вийде – він буде засліплений Сонцем. Триватиме це явище майже два тижні. 

Наступного разу повний парад планет очікується у 2161 і 2492 роках.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі