«Львівську залізницю» пікетуватимуть на захист дитячих колективів

24 жовтня 2019
Share Button
Фото: Hrystyna Lebed
У п’ятницю, 25 жовтня, о 13:30 відбудеться пікет Регіональної філії «Львівська залізниця» (вул. М. Гоголя, 1). Гасло пікету - «Дітей викидають на вулицю!». В акції візьме участь кілька сотень дітей, які є вихованцями знаних самодіяльних колективів «Сонечко», «Едельвейс», «Смайлики», «Чарівні струни» і «Магія Сходу», що вже багато років діють у Львівському палаці залізничників (в народі – «РОКС»).

Про це повідомляють організатори акції.

Фото: Hrystyna Lebed

«Сонечко», «Едельвейс», «Смайлики», «Чарівні струни», «Магія Сходу» – творчі колективи з історією, традицією і здобутками. Зараз у них займається 450 дітей. Усі вони – під загрозою опинитися на вулиці. А все тому, що для керівництва «Львівської залізниці» творчі працівники Палацу залізничників (8 осіб) стали непосильним тягарем. Це при тому, що на всіх вісьмох загальний зарплатний фонд на місяць становить 32 тисячі гривень».

Фото: Hrystyna Lebed

22 жовтня 2019 р. восьмеро творчих працівників Палацу залізничників, у тому числі усі керівники колективів, були офіційно звільнені. Звільненим творчим працівникам запропоновано влаштуватися у приватну структуру і орендувати приміщення у Палаці залізничників для занять самодіяльних творчих колективів. Фінансисти Львівської дирекції залізничних перевезень уже виставили ціну кожній дитині за оренду репетиційних приміщень – по 520 гривень у місяць.

Фото: Hrystyna Lebed

Батьки дітей б’ють на сполох, адже для більшості із них це непосильна ноша, особливо для тих, у кого у творчих колективах займається по двоє-троє дітлахів одночасно. До того ж, це при тому, що від 2000-го року для благоустрою і укріплення матеріальної бази самодіяльних колективів Палацу залізничників усе робиться за кошти батьків вихованців: ремонти репетиційних кімнат, купівля меблів, обладнання, музичних інструментів, пошиття сценічних костюмів та взуття, оплата поїздок на фестивалі та конкурси… За таких умов керівники ансамблів та батьки уже зараз прогнозують один наслідок дій «Львівської залізниці» –  колективи розпадуться, а діти замість можливості творчо розвиватися опиняться на вулиці…

Фото: Hrystyna Lebed

Організатори запрошують приходити на акцію всіх небайдужих.

Фото: Hrystyna Lebed

Фото: Hrystyna Lebed

Читайте також: У Львові відбувся фестиваль «Vivat позашкілля Галичини»

Довідково.

Вокально-хореографічний ансамбль «Сонечко» цього року відзначає своє 40-річчя (за цей час через колектив пройшло близько семи тисяч дітей). А народному ансамблю бального танцю «Едельвейс» – уже 37 років і за плечами понад чотири тисячі вихованців. За цей час ці колективи виховали сотні призерів та переможців всеукраїнських і міжнародних конкурсів, фестивалів, чемпіонатів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі