Збитки України внаслідок російського вторгнення перевищують $1 трильйон

29 березня 2022, 16:23
Share Button
Фото: умовне
Втрати України від повномасштабної військової агресії Росії з урахуванням як вже завданих інфраструктурі та економіці руйнувань, так і майбутніх втрат у наступні роки перевищують 1 трильйон доларів.

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Збитки, розраховані непрямим способом, з урахуванням втрат у наступні роки – становлять понад трильйон доларів”, – сказав він в інтерв’ю агентству.

Шмигаль зазначив, що підрахунок поки що експертний, але збиток структурований.

За його словами, перша його складова – прямі інфраструктурні збитки. “Це те, що ми втратили внаслідок прямої руйнації – мости, дороги, житло, будівлі, але ці цифри щодня зростають. Зараз наша оцінка – близько $120 млрд. Якщо з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат, то понад $270 млрд”, – пояснив він.

Він додав, що друга складова – це підрахунок втрат української економіки. “Це падіння ВВП у розрахунку на місяці, коли ми продовжуватимемо бойові дії. Це недоотриманий прибуток і не вкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками, ця сума становить понад $290 млрд”, – сказав Шмигаль.

За його словами, третя частина – втрати, отримані державою внаслідок зменшення ВВП у перспективі. “До війни у ​​нас були плани, як зростатиме наша економіка. Тепер підприємства, які мають приносити державі доходи, зруйновані. Тому після війни, звичайно, буде суттєве коригування”, – констатував глава українського уряду. 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі